Click to view
З авторських слів
як відбулося створення пісні про Голодомор:
В 1989 р. ми з дружиною Тетяною прочитали страшну документальну історію в журналі "Огонек", де була дана перша в СССР стаття - інформація про голодомор 32-33 р.р. Віталія Коротича. Він на т
ой час переїхав з Києва до Москви, де став головним редактором "Огонька". Коротич особисто був у творчому відрядженні і в одному із сіл Черкаської області побачив дивного, хворого чоловіка, який ніс до ріки сім віночків з польових квітів. Односельці розповіли Коротичу, що в 33-му році, після голодної смерті дружини він залишився сам з сімома дітьми. Коли в селі голод дійшов до апогею, люди поїли всіх котів, собак, та почали пропадати діти - він посадив у човен всіх своїх дітей, які вже попухли з голоду, і, сказав їм, що вони пливуть на річку наловити рачків, якими він їх нагодує. На середині річки батько перевернув човен, щоб разом з дітьми втопитися Та коли він опритомнів, викинутий хвилями на берег і усвідомив, що він зробив і що він залишився живий - то зійшов з розуму. І від того часу кожен день плів сім віночків і ніс їх до річки. Під страшним враженням ми з дружиною виносили в душі і написали цю пісню.
"Пливе човен" (Голодомор 1932-1933 років). Музика, аранжування та звукозапис Руслана Іщука, слова Тетяни Маріаш (1991 рік).
Виконують солісти театру пісні "Літопис" Олександр Хавдій, Любов
Данилевич, Оксана Синишин.
Хореографічна постановка Федора Даниляка. Виконує ансамбль "Барвінок" Школи Українського танцю (керівник Ф. Даниляк). (2008 рік)
м.Міссісаґа, Онтаріо, Канада.