Ялта. Дні 3-4

Nov 09, 2013 01:32



Останні дні я провів в пошуках старої Ялти. Міста з котами, а також старими і новими тролейбусиками (так, зменшувальна форма потрібна, бо через вузькі, звивисті і завантажені вулички максимальна довжина ялтинських тролейбусів менша за звичні 12 м). Тролейбуси з'явилися тут 1961 року, коли для сполучення Південного берегу Криму з залізницею і аеропортом збудували тролейбусну лінію. 86-кілометровий маршрут "Сімферополь-Ялта" - найдовший тролейбусний маршрут у світі.

Стара Ялта - це залишками елегантної курортної забудови з дерев'яним різьбленим декором. Ці будиночки і вілли, як на мене, дуже поріднюють Ялту з Трускавцем. Щось є між ними схожого. Хоча Ялтинська яйла все ж набагато серйозніша за карпатські передгір'я...





Костел Непорочного Зачаття Діви Марії серед пальм, ніби в Латинській Америці чи Південно-Східній Азії

А це - найкраще застосування енергії захисників тварин, яке я коли-небудь бачив:






Кримсько-татарський культурний центр









Це Музей Лесі Українки. Тут вона лікувалася від сухот. Всередині відтворено інтер'єр місцевого салону тих часів:







Собор Олександра Невського

Нікітський ботанічний сад:




Перед входом в Нікітський ботанічний сад стоїть пам'ятник його працівникам, "полеглим в боях за свободу нашої Батьківщини" - найзворушливіший радянський пам'ятник, присвячений Другій світовій, який мені колись доводилося бачити. Мілітарний пафос з вічними вогнями, стелами і барельєфами червоноармійців, при всій шані до них, лише нагадують про міць і велич наддержави, яка була не такою вже й жертвою в тій війні. Насправді форма немає значення, навпаки, скромне нагадування про те, що війна - це коли навіть працівники ботанічного саду вмирають за Батьківщину, краще за будь-які монументи демонструє жах, врізається в пам'ять, викликає емоції і змушує шанувати.



По центру фотографії бамбуковий гай. Ліворуч можна розгледіти бюст Молотова. З 1935 року ботанічний сад носив його ім'я, відтак на центральній площі стояв цей бюст, 1957 року його замінили на Леніна. Минулого року замість Леніна поставили богиню Флору.





Пам'ятник депортованим з Ялти кримським татарам





Це тролейбус Шкода 9Тр. Кримські тролейбуси цієї моделі - найстаріші серед всіх тролейбусів, які експлуатуються сьогодні в Україні. Вони перестали їздити міжміським маршрутом лише кілька років тому, коли після призначення головою Ради Міністрів Криму Василя Джарти було придбано велику партію сучасних українських тролейбусів Богдан:











В неділю вранці на морі був майже штиль. Через хмари пробивалися промені сонця, освітлюючи чи то рибацькі (мабуть, ні), чи то прогулянкові (що ймовірніше) човники. На Набережній принаймні було багато рибалок, навіть рибалки-жінки.



Саме час для горнятка запашної кави зі смачними печеньками в чудовій мережі кав'ярень у вигляді кавових млинків на Ялтинській набережній "Коффишка":













Олександр Сергійович на Пушкінській - чудовій пішохідній вулиці в центрі Ялти, від якої починається (чи закінчується?) Набережна:



В правому нижньому куті - циганка-гадалка :)





Для мене ялтинська набережна це передовсім пам'ятник Леніну серед пальм

А подивіться на ці чудові маршрутовказівники на ялтинських тролейбусах-Шкодах (на Богаданах електронні табло):




26-27 жовтня 2013

транспорт, фото, подорож, місто

Previous post Next post
Up