1.
mymaster - дуже крутий російський експерт з міського транспорту. Його лекції на осінній виставці "Міських проектів Іллі Варламова і Максима Каца":
-
про економіку і транспорт, неочевидні економічні аспекти міської транспортної системи;
-
про бюрократичні перепони, недоліки законодавства, системи державного і муніципального управління, а також відсутність каналів спілкування влади з суспільством; які гальмують і унеможливлюють якісний розвиток міст навіть за наявності доброї волі;
-
про те, як би мала виглядати ідеальна транспортна система Москви.
Автор розказує про Росію та її столицю, але більшість його слів справедливі й щодо України.
2.
План "Б" - київський "блог про архітектуру і людей, а також місто, яке їх об'єднує".
Місія проекту.
3. "Після автомобілізму" Кінґслі Денніс і Джона Аррі (
книжка на сайті книгарні "Є") - злегка мозковиносяча книжка про те, що ера автомобілізму закінчується. Автори аналізують це з позиції теорії систем, беручи до уваги існуючі зародки "поставтомобільного" майбутнього та прогнозуючи на їхній основі те, яким буде світ у 2050 році чи трохи пізніше.
4. Згадані вище "Міські проекти" проводять зараз конкурс на створення нової схеми ліній Московського метро. З 22 січня почнеться його останній етап. Перед цим учансики, які вийшли у фінал мають трохи часу на доопрацювання своїх схем. Двоє з трох фіналістів висвітлюють цей процес в своїх блогах, злегка ведучи між собою публічну дискусію. Ось вони:
блог Іллі Бірмана і
блог Людвіга Бистроновського зі Студії Лєбєдєва.
5.
Конспект виступу Володимира Зотова про недоліки субурбанізації для Києва, тобто про те, чому котеджні містечка навколо столиці будують неправильно і до яких негативних наслідків це може призвести.