(no subject)

Jul 05, 2012 21:42


«Трипільське коло» - парад трагедій: наркотична смерть, крадіжки та ДТП

Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське Коло» проводиться на Київщині вже п’ятий рік поспіль. Тут влаштовуються мистецькі, музичні, екологічні, оздоровчі та інші розважальні і пізнавальні програми, що пробуджують інтерес до світових етнічних культур. Формат заходу передбачає територію вільну від алкоголю, тютюну та наркотичних речовин. Зовні виглядає достатньо привабливо. Проте насправді у Ржищеві, де проходив фестиваль, відбувалися зовсім інакші події, інформацію про які організатори так званого свята наразі активно намагаються приховати.



У комерційних інтересах

Фестиваль розпочався 28 червня зі страйку етномайстрів, котрі прибули на «Трипільське Коло» давати майстер-класи та продавати вироби, виготовлені власноруч. Однак одразу після приїзду на ремісників чекав неприємний сюрприз. Організатори заходу повідомили їм, що продавати продукцію вони мають за спеціальну валюту - «копи», яку було введено в обіг на території фестивалю, а потім віддати 10 % заробітку організаторам. Слід зауважити, що за участь у «Трипільському Колі» майстри попередньо заплатили по 1000 грн, та, незважаючи на обурення учасників, організатори свою позицію не змінили. А деякі люди готували свої вироби цілий рік, і саме для цього фестивалю. Проте це був тільки початок…

«Як повідомляють організатори, бюджет фестивалю склав 1,5 млн грн, 60 % з яких отримано за рахунок відвідувачів» (посилання на soli.com.ua)

Ніч крадіжок

Наступного дня, 29 червня, на території фестивалю відбулася серія крадіжок. Зокрема постраждалими виявилися учасники гурту «Веремій», виступ котрих увійшов до музичної програми фестивалю. Музиканти розкинули свої намети поблизу табору волонтерів. Після поселення хлопці вирушили оглянути територію та послухати виступ колег. Повернувшись до наметів, учасники гурту зрозуміли, що їх обікрали. Гурт позбувся необхідної техніки на солідну суму. Зникли педалборд гітариста гурту з технікою загальною вартістю близько 3000 гривень, фотоапарати Nikon d90, три об’єктиви (загальна вартість фототехніки понад 20 000 гривень, рюкзак з особистими речами, у який, схоже, складали вищеописану техніку. У рюкзаку окрім речей знаходилися паспорт, гроші, ключі від квартири, плеєр тощо. Та бас-гітара Warwick з кейсом, педаллю, диктофоном вартістю сумарно близько 15 000 грн. Загалом гурт отримав загального збитку приблизно на 40 000 грн.

Музиканти миттєво звернулися до організатора фестивалю Олеся Журавчака, але той відмовив їм у будь-якій допомозі, посилаючись на зайнятість. Учасники гурту підійшли до представників міліції та у відповідь почули: «Ми тут для того, щоб не було бійок і заворушень, а ваша проблема - це справа охорони фестивалю» Охоронці «Трипільського кола» на звернення знизали плечима: «То це ж кримінальна справа, йдіть до міліції». Зрештою, усі зусилля «Веремія» виявилися марними: ніхто так і не зайнявся вирішенням проблеми.

Варто зазначити, що під час розмови з організаторами випливла інформація про те, що це не єдина крадіжка: в ніч з 28го на 29те по всій території заходу відбулося 17! подібних злочинів. Жодних попереджень зі сцени про те, що тут орудує група злочинців, не пролунало. Та й чи до того було організаторам, коли на фестивалі виявили… труп.

«Директор та генеральний продюсер «Трипільського Кола» Олесь Журавчак, коментуючи цей прикрий випадок, сказав, що організатори створили простір для творчості, свого роду модель міста, і, як у кожному місті, тут трапляються прикрі випадки» (посилання на blogs.korrespondent.net)

Загадкова смерть

Чутки про те, що на території фестивалю хтось помер, розповсюдилися з блискавичною швидкістю. Ніхто з оргкомітету стосовно ситуації, що склалася, не давав жодних коментарів.

Компетентне джерело повідомило, що представники спецзагону «Беркут», що охороняли територію, вилучили у якоїсь «веселої» компанії наркотичні речовини, ймовірно, амфетамін. За декілька тисяч гривень з міліціонерами вдалося домовитися, але правоохоронці наркотики все-таки вилучили та вирішили спробувати білий порошок. Це виявився героїн. У результаті один з них помер на місці, а іншого доставили у важкому стані в реанімацію.

Очевидці стверджують, що ця інформація була відома їм ще в ніч з 29 на 30 червня. Але називати свої імена офіційні свідки відмовляються: «Нікого назвати не можу. Ризикують вони і ризикую я! Це все-таки «Беркут», міліція, і їх співробітники померли таким чином».

Що ж, цілком логічно, що організатори екологічного фестивалю, на території якого навіть курити заборонено, не розголошують провокаційну інформацію.

«Принципи фестивалю: «…Територія вільна від вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків. (…) Здоровий спосіб життя. Гармонія людини та навколишнього середовища.» (посилання на tkfest.com)

«Непомітна» аварія

Першого липня автобус марки “Renault”, що слідував маршрутом «Ржищів - Київ» і перевозив учасників і гостей етнофестивалю «Трипільське коло», потрапив у ДТП. За словами пасажирів, ще на виїзді зі станції автобус зіткнувся з іншим автобусом. Водії врегулювали це питання між собою фінансово. Весь останній час подорожі, до моменту ДТП, у автобусі стояв запах горілих тормозних колодок, автобус кидало по трасі. Аварія відбулася на спуску з гори - водій виїхав на смугу зустрічного руху і врізався в будівлю приватного сектору. Попри те, що майже усі джерела повідомляють про 23 постраждалих,  постраждали абсолютно всі, хто був у автобусі (а це близько 50 чоловік). Всі пасажири отримали поранення різних ступенів тяжкості та потребували медичної допомоги. Дивно, але організатори фестивалю… знову проігнорували подію! Постраждалим довелося добиратися до лікарень власними силами. Варто нагадати, що квиток на спеціальні фестивальні автобуси, що ходили до Ржищева від автостанції «Видубичі», коштував на 15 гривень дорожче, ніж проїзд звичайним рейсовим автобусом. Також очевидці розповідають, що автобус від початку був у несправному стані. Усі постраждалі самостійно оплачували лікарняні послуги.  Другого липня в соціальних мережах з’явилося повідомлення оргкомітету фестивалю, де висловлювалися співчуття потерпілим і зазначалося, що організаторам «дуже прикро, що трапилася така подія». Також у повідомленні зазначалося, що постраждали всього 10 пасажирів, котрі вже отримали медичну допомогу і повернулися додому. На той час у різних лікарнях Києва та області перебувало як мінімум 15 людей з травмами середньої тяжкості. Деякі з них досі залишаються на стаціонарному лікуванні. Абсолютно всі постраждалі купують медикаменти та оплачують лікування за власний рахунок. Поки що відшкодовувати збитки їм ніхто не збирається. Жодної офіційної інформації після інциденту від організаторів не надійшло.

«Ми стежимо за ситуацією щодо стану потерпілих та розслідуванням даного ДТП.  Про подальший перебіг подій будемо регулярно повідомляти ЗМІ та на офіційних сторінках фестивалю в соцмережах» (повідомлення від організаторів на офіційній сторінці фестивалю на сайті «vk.com»)

Від різних людей систематично надходить інформація про те, що охоронці, волонтери і інші працівники фестивалю доволі часто поводилися по-хамськи, відмовляли учасникам у допомозі або взагалі перебували в неадекватному стані чи стані алкогольного сп'яніння.

Після закінчення фестивалю не з'явилося відповідей на жодне з поставлених питань. Організатори мовчать та систематично видаляють зі сторінок у соцмережах повідомлення людей, котрі тим чи іншим чином постраждали на фестивалі. Постає низка природних питань, напевно, передусім, до пана Олеся Журавчака - директора та продюсера «Трипільського Кола». Навіщо організовувати масовий фестиваль та активно позиціонувати його як «іміджеву культурну подію», без належної підготовки та усвідомлення усієї відповідальності, яку несе організатор? І що ж насправді таке «Трипільське Коло» - етнофестиваль для свідомої молоді чи черговий комерційний проект, що прикривається національною ідеєю?

На жаль, швидше за все, відповіді на ці запитання, як і на усі інші, що цікавлять громадськість на сьогодні, ми не отримаємо. Як сказав би пан Журавчак, «дуже прикро»…

ИМХО

Previous post Next post
Up