В аеропорт Хітроу нас віз португалець, на таможні приймав поляк, в пабі Rounde Table ель наливала словачка, каву в Starbucks - чорний камерунець, за вечерею в Vinopolis обслуговувала росіянка, а на будівництві олімпійського містечка зустрічав українець. Микола Деревянський з Львівщини працює заступником офіс-менеджера в компанії, що є генеральним підрядчиком споруждення олімпійських об’єктів. Британців, здається, я навіть не бачив. Тепер мені здається, що свій шанс також приєднатися до «внутрішнього пролетарівту імперії» (термін А.Тойнбі) я втратив, схоже, коли залишив поза увагою оголошення про роботу в пабі біля King Cross ))).
Влітку 2012 року феєрверки ознаменують відкриття Олімпійських ігор в Лондоні. Олімпійське містечко організатори вирішили збудувати в межах міста - в районі Stratford, що в східній частині Лондона. Досі це був дуже неблагополучний індустріальний район, багато хто живе тут на соціальну допомогу. Рішення уряду вдарити по соціальних негараздах спортом виглядає перспективно.
Олімпійське містечко включає в себе низку спортивних обєктів, 150 метрову вежу Orbit (будується за рахунок власника Криворожсталі Лакшмі Міттала) та стадіон вартістю бл.800 млн. євро. Головну арену ігор по їх закінченні частково розберуть, зменшать до 25 тисяч місць і віддадуть футбольному клубу Вестхем.
Микола закінчив Львівську політехніку. По програмі потрапив в Англію, залишився. Каже, що на Олімпійські ігри не піде, бо цей стадіон йому набрид ще за час будівництва. Купив квартиру в Нотінгемі - батьківщині Робін Гуда. На Галичину їздить часто, бо збирається там одружитися.
Цей стадіон, що коштує як дві Донбас-Арени, тимчасовий. Після ігор його розберуть і залишать 25 тисяч місць
Олімпійське містечко нагадує сучасний дорогий мікрорайон. Кімнати обладнані кухнею
Башта Orbit, будівництво якої фінансує Лакшмі Міттал, намагаються подати як відповідь Лондона французам з їх Ейфеловою вежею. Хоча мені більше здається, що це відповідь індусів своїй колишній метрополії