На початку ХХ століття за океаном (США та Канаді) з'явилося багато українських організацій. Їх трибуною ставали органи етнічної преси, які задовольняли потреби української громади в інформації насамперед національного характеру. Одним з таких органів був місячник під назвою "Заморський Вістник". Видавала його "Робітнича Книгарська і Видавнича Спілка" в Торонто за редакцією П. Крата.
Всього побачили світ сімнадцять номерів - чотирнадцять в 1920 році та три в 1921 році, після чого журнал припинив своє існування судячи з усього через брак коштів. Направлений на аудиторію "робітників та фермерів" "Заморський Вістник" мав загальноосвітній характер. Постійними рубриками в ньому були, наприклад, фізика, біологія, загальна історія, історія культури, історія українсько-руської літератури та т.і. Зрозуміло, що рівень подання матеріалів відповідав рівню аудиторії, на яку він був спрямований, а тому з пізнавальної точки зору значна їх частина сьогодні інтересу не представляє, але є і винятки. Особисто мою увагу звернув на себе матеріал під назвою "Загально-українська мова". Попри загальну зрозумілу примітивність дещо з викладеного здалося мені вельми цікавим, а тому я вирішив викласти його в блозі.
Зазначений матеріал опублікований в номерах 6, 8, 9, 10, 11, 12-14 та 15 за 1920 р. та номерах 1 і 2 за 1921 р. Повністю ці номери (як і решту інших) можна знайти на сайті
електронної бібліотеки "Diasporiana" Продовження див.
https://y-kulyk.livejournal.com/71217.html