![](https://ic.pics.livejournal.com/y_kulyk/70722440/161503/161503_100.jpg)
Українці схильні до політичного експерименту
"По мотивам" висловлювань соціолога Євгена Головахи.
Українці - експериментатори. Експеримент - це завжди загроза. І експерименти можуть закінчитися трагедією. Але якщо не експериментувати, то нічого і не мінятиметься. Невдалі експерименти це досвід, і цей досвід безцінний.
Росіяни не експериментатори. Вождь ними керує і ніяких тобі експериментів. Для них це в довгій перспективі дуже трагічно закінчиться.
Політичний експеримент, це експериментаторство колективне. Але воно через індивідуалізм, який штовхає людину до експериментів.
Один розумний американець сказав: "Ви знаєте, чому українці і росіяни різні і чому українці ближчі до американців ніж до європейців, які більш консервативні? Тому що, в американців ніколи не було такого колективного відпору. Американець завжди свій дім захищав сам. Система ферм".
Ще прикладом країни-експериментатора є Польща. Поляки завжди експериментували. У них теж не було довго сильної держави. Були стихійні демократичні навички, коли переобирали королів. Це сусідство з поляками відіграло для України позитивну роль. Бо в росіян все ж таки сусідами була орда і Китай з персами. Там завжди була сакральна влада.
![](https://ic.pics.livejournal.com/y_kulyk/70722440/161066/161066_100.jpg)
Украинцы склонны к политическому эксперименту
"По мотивам" высказываний социолога Евгения Головахи.
Украинцы - экспериментаторы. Эксперимент - это всегда угроза. И эксперименты могут закончиться трагедией. Но если не экспериментировать, то ничего и не будет меняться. Неудачные эксперименты это опыт, и этот опыт бесценен.
Русские не экспериментаторы. Вождь ими управляет и никаких тебе экспериментов. Для них это в длинной перспективе очень трагично закончится.
Политический эксперимент, это экспериментаторство коллективное. Но оно из-за индивидуализма, который толкает человека к экспериментам.
Один умный американец сказал: "Вы знаете, почему украинцы и русские разные и почему украинцы ближе к американцам чем к европейцам, которые более консервативны? Потому что у американцев никогда не было такого коллективного отпора. Американец всегда свой дом защищал сам. Система ферм".
Ещё примером страны-экспериментатора является Польша. Поляки всегда экспериментировали. У них тоже не было долго сильного государства. Были стихийные демократические навыки, когда переизбирали королей. Это соседство с поляками сыграло для Украины положительную роль. Потому что у русских всё же соседями была орда и Китай с персами. Там всегда была сакральная власть.