Метеоритний дощ

Jan 04, 2008 09:52

Сьогодні о 1_40 ранку був пік метеоритного дощу. Це щорічна подія, але цього року потік мав бути особливо яскравим і красивим.
Андрій навіть ходив дивитися, а дехто крутився в ліжку із запаленням хрящевої тканини (чи щось типу того) і тихенько щось собі буркотів.
Шкода, що було яскраве освітлення, навіть спромігшись встати, ніц з вікна не побачила. Андрій теж казав, що через ліхтарі було погано видно. Зате найшла розклад метеоритних дощів і буду дивитися наступні, загадаю багато-багато бажань. Хай тільки спробують не збутися! :)
А воопше-то в 7 градусів морозу трохи ліньки було вилазити з теплого ліжечка, з теплої кімнати (аби тому сусіду добре було!, опять +90), кутатися в щось безформене і топати на вулицю :)

Отже, цей метеоретний дощ називається квадрантиди в честь уже неіснуючого сузір"я. Зараз його зірки належать до складу сузір"я Волапс. Вчені люди думають, що саме у ньому знаходиться джерело новорічного метеоритного дощу.
У 1825 році Antonio Brucalassi вперше помітив це явище, відносно недавно Пітер Дженіскенс з Інституту пошуку поземного життя (ага, гарно зветься) вирішив, що квадрантиди є кусочками чи то астероїда, чи то комети 2003 EH1. А один япошка Іширо Хасегава виявив, що 2003 EH1 є ядром древньої комети C1490 Y1, яка згадується у східноазіатських хроніках та розпалася у 1500-1600 роках. Япошці наукова спільнота не дуже довіряє.
Милуватися саме цим метеоритним дощем можна буде до 2400 року.
Бажаю всім нам бути красивенькими і здоровеньким у той час :)
Все інше цікаве допишу потім.

астрологія, ми, погода, наука, америка, просторікування

Previous post Next post
Up