OK, guys-2

Apr 30, 2010 07:52



Kai mes nusileidome Kolorade, temperatūra buvo aštuoniasdešimt.



Aha, gan greitai pripranti prie kitokių skaičių. Aštuoniasdešimt Farenheito yra 27 Celsijaus. Bet šiaip jau iš tikrųjų skaičiai nesvarbu, svarbu, kad žinai, kaip jautiesi, kai yra aštuoniasdešimt. Arba keturiasdešimt keturi.

Pradedi priprasti prie to, kad gyveni 6500 pėdų aukštyje, žinai, per kiek laiko nueisi dvi mylias ir nuvažiuosi šimtą. Ir ką reiškia draudimas - ne daugiau kaip 35 mylios per valandą. Ir sveri tu bemaž du šimtus svarų.

Mūsų vairuotojas Gregas sako, kad kartu su juo dirba lietuvis - vardo ir pavardės ištarti niekas negali (kaip ir mano), todėl vadina tiesiog Sonny. Prisimenam Liną Kleizą „Denver Nuggets“ - ir greitai randam bendrą kalbą.

Prie Denverio oro uosto stovi pamėkliška mėlyna mustango skulptūra, naktį akys dega raudonai. Skirta atminti mustangų bandoms, laksčiusioms kitados po prerijas.

Gregas sako, kad atitrūkusi mustango priekinė dešinė koją užmušė skulptorių. Skulptūrą baigė vaikai. Nuo to laiko visi Kolorado gyventojai mano, kad ji prakeikta, bet - ir galbūt būtent dėl to - nuversti nesiryžta.

Koloradas yra vieta, kur susitinka Didžiosios lygumos (kur kitados lakstė mustangai) ir Uoliniai kalnai - Great Plains and Rocky Mountains, O Boulderis yra ypač ta vieta. Vienoje pusėje - kalnai. Kitoje - visiškos lygumos kiek akys užmato. Žemės čia tiek daug, kad niekaip neina iš galvos: o kodėl ji visa dyka, kodėl nieko nepasėta.

Boulderyje gyvena apie 90 000 amerikiečių. Miestelio ekonomikos pamatas - Kolorado universitetas, Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija, Nacionalinė atsinaujinančios energetikos laboratorija (tai nemenkos federalinės įstaigos - kiekviena apie tūkstantis darbuotojų) ir su visu tuo susijusios įstaigėlės ir institucijos.

Taksistas sako: miestelis universitetinis, todėl policija siautėja ir gaudo visus vairuotojus, tikrina, kas įkaušęs.
Juokauju: todėl protingesni studentai perėjo prie marihuanos, a ne?

Je, - linksmai sako man taksistas, - marihuanos parduotuvių mes turime dabar daugiau negu „Starbucks“.
Čia ji legalizuota. Bet tik su gydytojo receptu.

- Nu, tu, like, sakai, kad buvo labai šlykštūs keleiviai, patyriau stresą, tuoj man nutiks depresiją, ir gauni receptą, - naujai suklestėjusio smulkaus verslo detalių neslepia mano kebmenas.

Pavargau šiandien kaip mažas šuniukas. Prasidėjo viskas nuo to, kad ant visų tų žydinčių tulpių, vyšnių ir kitų narcizų nukrito kokie penki centimetrai sniego. Uoliniai nepravažiuojami į Vakarus. Ir oras pasidarė - keturiasdešimt keturi. Tai yra - septyni mūsų matais. Į vakarą, tiesa, viskas nutirpo.

Gregas ryte pasitikdamas sako: Welcome to Colorado, you can have snow in July down here.

Aš - senas žmogus, o kaip koks reporteris - devynios valandos interviu, ekskursijos, blaškymasis, aiškinimasis. Aha, būtent toje atmosferos administracijoje ir atsinaujinančios energetikos laboratorijoje.

Bet apie tai, ką mums sakė visi tie orų valdovai, klimato žinovai ir šiukšlių perdirbėjai į spiritą aš papasakosiu kur nors kitur.
O dabar pažiūrėkim, ką turim.

Boulderyje susitinka Didžiosios lygumos ir Uoliniai kalnai.


albumas: foto
Atrodytų, Kolorade - visiškas pavasaris.


albumas: foto

Ta pati vieta, kitas rytas. This is Colorado.


albumas: foto

Atvykome į Nacionalinę atsinaujinančios energijos laboratoriją. Taip, taip, ir saulės energijos irgi.


albumas: foto

Apie saulės energetiką pasakojo toks Johnas, savo mimika, kalbėsena ir kikenimu labai panašus į Jackie Chaną. Sunku buvo suprasti. Bet supratome. Dabar jie tyrinėja galimybes purkšti saulės elementus ant bet kokios bet kokio ploto dangos. Tikslas - statybinės medžiagos iš karto su saulės elementų danga.


albumas: 2010-04-29

Tas ten baltas fone - robotas, kuriame ir su kuriuo yra bandomos įvairios fotoelektrinės dangos. O pirmame plane - prietaisas, liudijantis, kad šiuolaikinės laboratorijos nuo kalvės ne ką nenutolo.


albumas: 2010-04-29

O čia jau Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija. Centras, kuriame stebimos ir prognozuojamos saulės audros.


albumas: 2010-04-29

Senoji Amerika. Pearl st., Boulder, Colorado. Namas parduodamas.


albumas: 2010-04-29

Tikroji Amerika. Visi filmai, kad ir „Didysis Lebovskis“, yra grynasis realizmas. Pirmasis mano įspūdis Boulderyje buvo - taigi čia Tvin Pyksas...


albumas: 2010-04-29

Pas mus čia, down in Colorado, you know, yra be dešimt vienuolika vakaro. Pas jus jau švinta. Labas rytas.

Beje, taisyklė: kuo toliau į kaimą, tuo geresnis ryšys - pasitvirtina. O gal tai dėl to, kad Boulderyje tokia mokslinga atmosfera? 

ne tėvynėje

Previous post Next post
Up