vjn

Приколи нашого містечка

Dec 21, 2013 16:34

По нещодавнім довиборам, кілька цифр.
Лише на прикладі округа, де свободівець Левченко програв Пилипишину - далі ліньки ритися.

Кількість виборців з часу виборів зменшилася на 1.3 тисячі осіб.
Найбільше падіння ізолятор - -744 особи, тут все зрозуміло, через новий УПК багато народу просто відпустили додому, та лікарня - -304 особи, які повиписувались додому на новорічні свята. При цьому ці втрати вдаряли якраз по Пилипишину, в минулі вибори це були повністю "його" дільниці.
Поміж ними по "вимиранню" виборців йдуть дільниці, до яких приписаний Київський національний економічний університет - сукупно на -615 осіб, студенти або поїхали додому на свята, або пішли на Євромадан.

Є й рекордсмени з "приросту" виборців.

Перше місце за приростом мало б змусити опозицію звернутися до влади з питанням про невідому епідемію, яка підкосила ряди співробітників МВС та поклала до центрального шпиталю МВС України (дільниця 801065) на 411 чоловік більше за попередні вибори, піднявши кількість зайнятих ліжко-місць на феєричні 370%.

Підозри викликають і три цілком "цивільні" дільниці, де приріст виборців склав 10%, при середньому падінні по всьму округу на долі відсотка. Втім, зрештою, мова йде лише про кілька сотень людей, а Пилипишин виграв з різницею майже в три тисячі.

Падіння числа тих, хто прийняв участь в голосуванні, нічим не вирізняється по всім дільницям, окрім того ж таки шпиталю.

Середнє значення приросту голосів за Левченка - +43, при цьому максимальне падіння склало -63 голоси, а максимальний ріст +335 голосів - все на цивільних дільницях. Падіння якось не надто вибивається зі статистики, тим паче, що воно корелює з падінням виборців в цілому та тих, хто проголосував, зокрема, а от ріст дивний - шість дільниць супермобілізувалися за Левченка, піднявши своїми цифрами середнє значення аж удвічі з +27 до +43, продемонструвавши при цьому мізерний ріст кількості виборців та невелике падіння числа тих, хто проголосував.

Ну і "герой дня" Пилипишин. Середній ріст по дільницям за нього склав +71 голос, раптовою "супермобілізацією" вирізняються лише дві дільниці, де за нього проголосувало на 377 та 250 чоловік більше за попередні вибори, найбільше падіння теж в двох - -120 та -106 відповідно. Окрім них всі інші не вибиваються із загальної картини.

Таким чином про якісь супермасштабні фальсифікації, як на мене, йти мова не може. Окрім "фінта" з "епідемією" міліціянтів загальна картина нічим особливим не вирізняється.

Результатом поразки Левченка стали, відповідно, цілком банальні і нефальсифіковані причини:

1. Падіння кількості виборців через відпускний, святковий та "майданний" період - при чому виборців саме його, мобільних та молодих.
2. "Забування" округу Левченком в принципі - я не помітив ані якихось подій, ані особливої реклами. Вирішили, мабуть, що й так перемога вже в кишені і можна зайнятися Майданом. Дозаймалися.

В результаті Пилипишин переміг за принципом "вода камінь точить". А опозиції - ще вчитися і вчитися працювати над виборчим процесом.
Previous post Next post
Up