Įstatymas XIVP-2496 - AR IMIGRANTAI KELIA GRĖSMĘ LIETUVAI

Apr 12, 2023 19:39





Taip, vienareikšmiškai kelia, su iššūkiais Lietuvos saugumui reikia kovoti. Bet sąmoningai, gerai pasiruošus ir, svarbiausia, neveidmainiaujant. Reikia realiai dirbti, o ne leisti įstatymus, renkančius politikų gerbėjų laikus FB. Visiškai sutinku su Lietuvos Migracijos Departamento direktorės išsakyta nuomone: „Ir vienas blogai patikrintas žmogus gali pridaryti valstybei daug žalos“.

Ne paslaptis, kad Rusijos specialiosios tarnybos savo agentams infiltruoti pasitelkia Pietų Amerikos šalis. Visi per pastaruosius metus atskleisti Rusijos žvalgybos agentai, dirbę Europoje arba JAV, dokumentuose turėjo lotynų amerikiečių šaknų. Klausimas mūsų kompetentingoms institucijoms - kiek lietuviškų pasų savo įsakymais išdalino vidaus reikalų ministras Lotynų Amerikos šalyse? Mane šiek tiek nustebino vieno valdininko atsakymas į mano klausimą: „Ar yra būdų, kaip patikrinti Venesueloje išduotų dokumentų autentiškumą?“ Valdininkas atsakė „Na, iš ten kyla mažiau grėsmių“. Iš visiškai korumpuotos, diktatoriaus valdomos Venesuelos kyla mažesnė dokumentų falsifikavimo grėsmė? Kiek Venesuelos piliečių, atkūrusių Lietuvos pilietybę, dabar gyvena Lietuvoje? Jeigu neklystu - 4 iš 80. Kur likusieji 76? Teisingai - jie su legaliais dokumentais gyvena ES. O juk dar yra Brazilija, Argentina, Paragvajus, Kolumbija, kur korupcijos lygis taip pat nėra labai žemas.



Esu tikras, kad ir Rusijoje dabar išduoti dokumentai gali būti netikri ir suklastoti. Bet, ačiū Dievui, Lietuvoje dar yra TSRS laikais milicijos ir civilinės metrikacijos organuose dirbusių žmonių, kurie gali pasakyti, kokie apsaugos lygiai buvo naudojami dokumentuose, kokie blankai buvo spausdinami, koks rašalas buvo naudojamas, kuo skiriasi Kemerovo OVIR skyriaus antspaudas nuo Magadano OVIR skyriaus antspaudo. Tad reikėtų pasitelkti senjorus, kad šie padėtų nustatyti, ar dokumentai tikri. Tuo pačiu ir žinias jaunimui perduotų.



Yra daugybė imigrantų patikrinimo būdų. Veiksmingiausias, ko gero, patikrinimas poligrafu, bet iš teisininkų sužinojau, kad juo negalima tikrinti visų iš eilės. O gal reikėtų pakeisti mūsų įstatymus ir kaip tik tikrinti poligrafu visus iš eilės, jeigu jau gyvenam agresoriaus kaimynystėje? Galima daryti kryžminius vizų anketų patikrinimus - JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Australija ir kai kurie kiti sąjungininkai reikalauja pateikti gerokai daugiau duomenų, nei Šengeno šalių anketose. Tai ir keiskitės informacija, analizuokite ją pasitelkdami dirbtinį intelektą. Galų gale galima perimti JAV apklausų patirtį, kai profesionalūs tyrėjai bendrauja su pareiškėjais ir bando nustatyti, ar jie nemeluoja.

Šalies saugumas turėtų būti absoliutus prioritetas. Tad asmenį reikia tikrinti tol, kol bus visiškai įsitikinta, kad jis yra lojalus ir nekelia grėsmės šaliai. Nereikia bijoti, jeigu toks patikrinimas užtruks metus ar du, reikia bijoti, kad mes į Lietuvą galim įsileisti pavojingą šaliai žmogų.

Previous post Next post
Up