Для чого Україна Європі?

Sep 23, 2013 20:32

Чим ближче до листопада і до саміту, тим актуальніше і сміливіше стають пропозиції і бачення щодо України в ЄС. Економіка ЄС ще не повністю відновилася від кризи, і тому демонструє графік, більше схожий на синусоїду, один місяць ріст промисловості інший спад промисловості.

Промислове виробництво в липні знизилося в річному вираженні на 2,1% в єврозоні і на 1,7% в Євросоюзі. Після деякого зростання показника в попередньому місяці в найбільших економіках Євросоюзу Німеччина знизила промвиробництво на 2,5%, Франція - на 1,9%, Великобританія - на 1,1%. Дані з промвиробництва ставлять під сумнів стійкість тенденції виходу європейської економіки з кризи. Про це повідомило Статистичне управління Євросоюзу (Євростат).
Найбільше зниження було зареєстровано в Греції (-8,2%), Ірландії (-7,9%), на Мальті (-7,7%) і Швеції (-6,2%),
найбільш значний приріст - в Естонії (+7,8%), Румунії (+7,3%) і Польщі (+3,8%).

Виникає питання, яка ж роль України в відновленні економіки ЄС?
Потрібно нагадати, що РФ буде закривати свої ринки, як тільки Україна вступить в ЄС(асоціація), оскільки буде боятися за свої ринки, а також, за приток дешевих європейських товарів через ринки України, на ринки РФ. Тому, повторення «торгівельної війни» нам не уникнути.
Також доцільно згадати про стратегію виходу з кризи будь-якого ринку, не тільки ЄС. Для цього необхідно нарощувати потужність промисловості, а також  шукати нові ринки збуту, оскільки, неважливо скільки продукції Ви виготовите, головне щоб було її куди продати, це головний принцип виходу з кризи.
В свій час Грузія знищила всі мита, тільки для того, щоб збільшити свої торгівельні обороти, і  пришвидшити рух економіки.

Тому вихід з кризи для ЄС, передбачає підписання договору про асоціацію України з ЄС.
Уявіть, замість того, щоб шукати новий ринок збуту, ринок збуту сам намагається приєднатися до ЄС!
Україна ж не зможе вільно продавати товари в Європу, формальна причина - необхідний тривалий процес сертифікації для того, щоб продавати нашу продукцію в ЄС, особливо сільськогосподарську, оскільки, молоко, сир ковбаси, пшениця, на 60% не відповідають вимогам ЄС.
В Україні падіння промислового виробництва вже 5%. Після того, як відбудеться відкриття кордонів, і цунамі дешевих товарів поховає український ринок падіння української промисловості стане ще більш стрімким.
Україна є країною, економіка якої занадто відкрита і неконкурентоспроможна, а внутрішній ринок нерозвинений, не має вільно конвертованої валюти і внутрішніх заощаджень, які змогли б бути використані для інвестицій.
Таким чином, методи і механізми, які використовують розвинені країни для виходу з кризи, в Україні навряд чи спрацюють. І приєднання до ЄС, як засіб виходу з кризи, це не крок вперед, це два кроки назад!

image Click to view



рух, розвиток, ЄС, ринкова економіка, Україна

Previous post Next post
Up