Чи потрібна нам ядерна зброя?

Sep 22, 2013 20:04

Як відомо, після розпаду СРСР Україна разом із незалежністю успадкувала третій в світі ядерний арсенал(попереду нас були РФ, та США, після Казахстан), а саме:
-  222 носія стратегічної зброї;
-  кілька сот тактичних ядерних боєзарядів.
Склалась досить складна юридична ситуація. Україна, згідно з міжнародними правами, отримала у власність ядерні озброєння, які контролювались у той час оперативно Москвою і якими Україна не могла скористатись на свій розсуд.
Україна мала технічну можливість взяти управління цією зброєю на себе і стати правонаступником СРСР в якості держави з ядерним статусом. Але Уряд і Парламент України зробив свій вибір на користь без'ядерного статусу і необхідно було найти вихід із ситуації, що склалась. Тому, 2 червня 1996 Україна офіційно втратила ядерний статус. Однак дії України не наслідували інші держави. Більше того, у світі з'явилися нові ядерні держави.(вікіпедіа)

5 грудня 1994 року між Україною, Російською Федерацією, Великобританією та Сполученими Штатами Америки було підписано так званий Будапештський меморандум, за яким раніше перераховані держави-учасниці мали поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, в тому числі і від економічного тиску.

Активна дискусія про можливість поновлення ядерного статусу розпочалася після українсько-російського конфлікту щодо острова Тузла у 2003 році. Зважаючи на те, що Росія є однією з країн-учасниць Будапештського меморандуму, який мав би гарантувати суверенітет та безпеку України, виникли сумніви про реальну дієвість цієї угоди та виконання її умов деяким державами-учасницями.

Дуже цікаво, було б подивитися на реакцію РФ, США, ЄС загалом усієї світової спільноти, якби Україна не позбавилася статусу ядерної держави, і якби до нас ставилася та сама РФ, при домовленості скажімо про ціну на газ знаючи, що нашого запасу достатньо для того щоб від усієї Москви залишилася тільки воронка.
Також необхідно зазначити, що при наявності ядерної зброї, вже Україна могла б впливати на міжнародні події. Це як в покері(зараз мене гравці зрозуміють), коли маєш на руках великий банк наприклад у тебе 200$, у суперників по 50$(суперників 6), загалом у них більше, але якщо ти поставиш 75$, то змусиш цим самим пасувати інших, це називається «тиск банком». Так само можна намітити стратегію, коли підприємство має монопольне становище на ринку і вже воно диктує іншим учасникам по якій ціні купувати і продавати.
Тепер уявіть, що при наявності ядерної зброї проблеми з РФ припинилися б у вигляді «газових», «сирних», «цукерних» та інших війн...
Не змогла б і нам Європа диктувати, зокрема МВФ, що і як робити, який вік підвищувати який знижувати.
Цілком ймовірно і те, що при відновлені ядерного статусу України вже сьогодні, наша ситуація на міжнародній арені помінялася б блискавично, оскільки ядерна зброя змусить рахуватися з нами РФ при формуванні ціни на газ, а Європа буде зацікавлена, щоб Україна була в ЄС, ніж проти ЄС, ті ж самі будуть інтереси і в РФ. Тобто, замість того, що Україну будуть вважати баластом з територією, Україну будуть заціплені взяти до себе як одні так і інші.

ядерна зброя, статус, Україна

Previous post Next post
Up