Нещодавно один мій знайомий, сказав: «Що важкого у роботі у офісі? Сидить собі людина, дивиться в монітор, якісь папірці перекладає, при чому сидить у м’якому кріслі, і йому і не важко працювати він же цілий день сидить… А ми за день так напахаємося, що ввечері вже навіть їсти не хочемо…». Я трохи задумався… а дійсно, як важче працювати, розумово чи фізично?
Якщо порівнювати роботу в кріслі і роботу лопатою, то для початку необхідно подивитися в підручник по фізиці, де написано, що є статика і є динаміка, тобто, для тих хто працює весь день в кріслі, існує статичне навантаження, на спину, поясницю, шию, кисті рук, а також розслабленість ніг. Якщо Ви помічали, то їдуть люди в громадському транспорті, і навіть, якщо є вільні місця, вони не сідають, це ознака того, що люди працюють розумово, і їм не вистачає навантаження на ноги.
Фізична праця, має свої особливості, тут динамічне навантаження, і все залежить від специфіки роботи, але якщо спланувати своє навантаження, ввести ритми роботи, правильно підійти з харчуванням, то втома буде швидко проходити.
Але є години не тільки роботи, але й години відпочинку, і тут починається найцікавіше, людина яка працює фізично, зазвичай міцно спить, можна сказати спить, як немовля, а людина, яка працює розумово, доки не «переварить» все що вона напрацювала, заснути не зможе.
Якщо йде напруга то виграють люди фізичної праці. Після важкого дня, прокинувся і вранці відчуває болить спина(або ще щось). Взяв гель, намазав потрібне місце і незабаром прийде зцілення... А людям розумової праці, якщо перенапружилися, то це призводить до загального емоційного виснаження, нервових розладів.. а всі ми знаємо що нервові клітини майже не відновлюються і мозок гелем не намажеш щоб зняти спазм.
Після фізичного перевантаження, для відпочинку необхідно 2-3 дні, після розумового, коли у людей «зносить дах», дуже часто мозок на попередні колії так і не стає. До речі, часто це можна побачити у шахістів, які весь час на змаганнях, перевтомлюються розумово і морально, а потім після перенапруження дуже часто бувають нервові зриви, бійки, а також дуже часто все закінчується алкоголем, навіть четвертий чемпіон світу з шахів росіянин Олександр Альохін між змаганнями дуже часто випивав.
Але і фізична праця, не така легка, як здається на перший погляд. Якщо взяти шахтарів, то відпрацювати зміну в забої де температура 370С, по коліна в воді, з респіратором, і при цьому кожен раз думати чи зможеш ти піднятися наверх, після робочої зміни… Особисто мене на таку роботу не затягнеш.
Крім того, працюючи на заводі де потрібно виконувати норму, для робітників, які працюють фізично потрібно думати, як це не парадоксально, щоб якомога більше однотипних рухів виконувати одразу, і систематизувати свою роботу, тоді вони будуть більше виконувати при цьому менше затрачувати сил.
Так само і для людей розумової праці, необхідно відвідувати стадіон хоча б годину в день, тоді проблем зі здоров’ям буде менше, а також, якщо робити перерви і в офісі робити невелику зарядку, то це взагалі клас(вибачаюся за не літературну мову).
Настав час підбити підсумки, і як на мене важча робота та, якою тобі не приємно займатися. Якщо Ви любите працювати розумово, а працюєте фізично, то зрозуміло, що така робота для Вас буде важкою. Те само і для людей, які працюють розумово, а їм подобається працювати фізично. Висновок один, якщо Ви любите свою роботу, тоді вона Вам буде подобатися і не важливо чи це розумова, чи це фізична праця.