Користь тренінгів

Jul 30, 2013 21:51

Сьогодні про саморозвиток, а також неформальну освіту, не говорить тільки лінивий, і тим більше про користь різноманітних тренінгів. Але мене коли, я почав цікавитися більше цією темою здивувало за що люди готові викладати свої кровні? за знання, чи відрахування на користь моді?

Розглянемо детальніше, на які тренінги буде дійсно корисно ходити, а які якщо й дадуть знання, то ті які Ви не зможете використати!
Нещодавно мені на пошту прийшла розсилка, з набором тренінгів серед яких мені найбільше сподобалися: «інтерактивний 24-годинний авторський курс теорія брехні» 580 грн., «30 годинний курс мистецтво спілкування із складними особистостями» 780 грн., «ораторське мистецтво 24 години особистісного зростання» 780 грн., «нейромаркетинг і теорія поширення інформації 30 годин» 880 грн.

Здавалося в цих тренінгах немає нічого дивного, як зазвичай збирається один лектор і 10-12 слухачів, і лектор їм вичитую інформацію, в деяких випадках змушує їх самих щось робити.
Та я звернув увагу скоріше не на вартість, а самі теми тренінгів перший тренінг, з назви я зрозумів, що Вас за 24 години зроблять, або Фрейдом, або як мінімум доктором Лайнелом(з серіалу «теорія брехні»), і тут мене осінило, як люди, які вивчають психологію 5 років в університеті, а потім практикують 5-10 років, не можуть назвати себе експертами з людських емоцій, а тут курс і за 24 години, Ви експерт.

Я вирішив пройтися по пунктах, і проаналізувати, що на мою думку можливо вивчити за цей короткий строк, при максимальному завантаженні учасників роздатковими матеріалами.
Курс цього тренінгу передбачав:
1.  навчитесь розпізнавати різні форми брехні у спілкуванні - ймовірність, що Ви отримаєте максимум дуже висока.
2.  розумітимете мотиви поведінки людей - тут важче, бо розуміти мотиви, чому люди так зробили, набагато важче, ніж розпізнати брехню, і на це не рідко виділяють цілі курси.
3.  вмітимете розпізнавати самообман - а це як? Коли я сам себе обманюю? Як на мене тут організатори включили тему, яка є табу, для всіх психологів, жоден з психологів не буде аналізувати сам себе, він краще звернеться до когось з колег,  бо такі експерименти можуть потім вилізти боком
4.  знатимете на що звертати увагу, щоб зрозуміти чи правду вам кажуть - тут я згоден, базові навички Вам нададуть, але не більше.
5.  будете розпізнавати вербальну і невербальну нещирість - невербальна тут все зрозуміло, а вербальна для чого? Коли Вам кажуть з негативними емоціями, то Ви зрозумієте!!!
6.  розвинете власну спостережливість - тут згоден, такі тренінги, трохи перевертають свідомість.
7.  вмітимете аналізувати себе - як я уже зазначав, в пункті 3, цього робити без допомоги колег не варто.
8.  зрозумієте походження нещирості у спілкування - підберіть собі своє оточення, і Вам не доведеться цього робити.
9.  вмітимете обманювати - цьому мистецтву люди навчаються все життя, і не можуть досягти значних успіхів, а наші політики кожен день тратять по декілька годин, а перед виступами декілька днів працюють з тренерами.
10.  навчитесь бути чесними - а цьому я вважаю вчитися не треба, такими треба бути.

Таким чином, перед тим, як шукати для себе якийсь тренінг з неформальною освіти ставте перед собою чітке завдання, що Ви хочете отримати від цього тренінгу, а вже потім тратити на нього гроші чи не тратити. І інколи думайте, що за 20-30 годин з Вас не зроблять спеціалістом з психології, чи іншої науки, а тільки дадуть мінімум знань, то чи не краще, цей мінімум отримати дома за підручником, а вже потім переходити до пошуку тренінгу, який би дав Вам максимум знань, по якійсь одній темі, а не по розділу!

користь, тренінг, освіта

Previous post Next post
Up