Порівнюючи рівень людинолюбства і почуття обов'язку в різних підрозділах нашої доблесної міліції,
починаєш розуміти, що гроші даішникам потрібно віддавати відразу і,
якщо не мовчки, то з щирою вдячністюВ зв’язку з останніми подіями в
Врадіївці,
Святошино Click to view
і
Фастові, коли люди почали штурмувати відділки міліції, для того щоб відстояти свої права, доцільно написати про досвід, як інші країни викорінювали корупцію з правозахисних органів, наш вибір пав на Грузію.
Грузія - на регіональному рівні складається із двох автономних республік, дев'яти регіонів та двох міст державного підпорядкування - Тбілісі та Поті. На 1 січня 2009 року чисельність населення становить 4385,4 тисячі осіб.
Після розвалу СРСР, Грузія вирушила у самостійне плавання, і 90-ті там були, такі самі які у нас в Україні. Але з приходом нової влади Міхаіла Саакашвілі, Грузія за короткий строк просто помінялася на очах, особливо це стосується поліції.
«Ми не послухалися поради європейських доброзичливців, які пропонували нам реформи проводити повільно, поступово. Ми вчинили дуже брутально й за один день звільнили з Міністерства внутрішніх справ 15 тисяч співробітників» Вано Мерабішвілі. Саме такими жорсткими методами діяла Грузія на шляху до успіху.
Одразу після початку реформи провели зміни до законодавства, де вказувалося що за хабар у 10$, необхідно було йти до тюрми строком на 10 років. В перші місяці після реформування, коли прийшли нові люди хабарництво продовжувалося ще 3 місяці, доки істотно не знизилося.
Наступними кроками були закупка автомобілів Volkswagen Passat, Opel и Skoda на яких за злочинцями було набагато легше ганятися.
Ще одним важливим кроком у цій реформі, стало збільшення з/п, вона збільшилася на різних посадах від 15 до 40 разів, крім, того поліція отримала в додачу медичну страховку.
Були кардинально змінені та перерозподілені ролі різних гілок правоохоронної системи. Прокуратуру позбавили більшості повноважень в плані ведення самостійного слідства, кримінальна поліція звільнилася від попереднього слідства і дізнання. Порядок відкриття і закриття кримінальних справ був максимально спрощений.
Займатися господарськими та економічними злочинами було доручено спеціальному органу Мінфіну - фінансовій поліції.
Важливо також і те, що за новими порядками, пріоритетними є свідчення, які учасники процесу дають в суді, а не ті, що були отримані під час слідства. А тому стало значно менше приводів катувати людей, вибиваючи з них визнання.
Грузинський рецепт реформування виявився надзвичайно простим, якщо є непрацюючий інститут, в якому корупція це основний закон, то єдиний спосіб виправити ситуацію, це просто ліквідувати цей інститут і створити новий!