Фільм «Діагноз» українського режисера Мирослава Слабошпицького, що представляв Україну на «Берлінале», запросили до показів в університетах країн Європи. Українська короткометражна стрічка «Діагноз» режисера Мирослава Слабошпицького хоча й не отримала нагород на останньому «Берлінале», але на неї звернули увагу. Так, нині фільм запросили до участі у
Європейському кінофестивалі, який відбудеться в листопаді відразу в цілій низці європейських міст.
Міжкультурне порозуміння
Європейський кінофест з офісами в Берліні, Лондоні й Парижі щороку вибирає «кращі європейські фільми-лауреати великих фестивалів». За словами організаторів, фестиваль створили з метою використання можливостей кіно для міжкультурного порозуміння. Вартим уваги є те, що всі фестивальні фільми надаються в безплатний прокат в університетських клубах.
У такому ж клубі в Києво-Могилянській Академії днями вперше в українській столиці й показали «Діагноз». З глядачами спілкувались і молоді актори, що виконали головні ролі - Карина Бєлова, Володимир Губерначук.
Фотографии в альбоме «
Кіноклуб Могилянки. Слабошпицький.»
vesny-olga на Яндекс.Фотках
Режисер Слабошпицький так пояснив в інтерв'ю «Німецькій хвилі», чому обрана саме студенська аудиторія: «Студентство це краща частина людства, вони влаштовують революції і протести, це і прекрасні «діти-квіти», і сорбонські бунти. Ми всі рухаємось з ярмарку, а вони ще тільки їдуть на ярмарок, їм жити далі. Отже, молодь - це найголовніше».
Після «Берлінале» українська короткометражка змагалась за нагороди у Польші, Італії,
Греції, Португалії, Росії. У другій половині листопада «Діагноз» буде в конкурсі на престижних кінофорумах у Стокгольмі та
Брістолі. Різниця в сприйнятті
«Можу сказати про різницю у сприйнятті фільму аудиторією в Росії, Україні й у Берліні. Думаю, що ми - пострадянські люди легше сприймаємо насильство на екрані. Нам легше сприймати насильство, ніж людям західноєвропейської цивілізації. Коли фільм був у Берліні, люди, на відміну від Києва, просто заплющували очі», - згадує Слабошпицький.
Кадр з фільму "Діагноз":
Посмотреть на Яндекс.Фотках Фільм справді не розважальний. Стрічка «Діагноз» розповідає про трагедію трьох підлітків-наркоманів, серед яких є вагітна ВІЛ-позитивна дівчинка.
Автор: Ольга Веснянка