на днях глядзеў "Белую гвардыю" - сьвежы расейскі фільм... па Булгакаву. на мой густ усе вобразы украінцаў там жудасныя. Нават горшыя чым у шавініста аўтара. Што гандлярка Еўдоха, што Гетман, што петлюраўцы.... поўны піпец, карацей.
во-во.. .я памятаю, як падлеткам пакрыўдзіўся на тое, што Булгакаў вуснамі свайго героя здекваўся са слова "кіт", кшталату, калі "кот па-украінску - будзе "кіт", то як жа будзе кіт, які ў моры...?" першы раз мяне рубанула гэта маскальская пазіцыя.
Герої-красноармійці потрапляють в полон до махновців. Махновці нібито союзники на той час, але про всяк випадок вирішують їх розстріляти. Щодо постаті українця цитую сценарій:
«Часовой задумчиво прохаживался вокруг хаты. В стороне, возле пушки, собралось несколько махновцев. Гогоча, они по очереди заглядывали в трубку дальномера. Там, в веночке из цифр и делений, видна была голая девка, которая купалась на речке далеко-далеко за хутором. - Семен! - крикнули от пушки часовому. - Ходь сюды! Но Семен только покачал головой. - Такого добра я богато бачив... Колы б вы мени показалы ковбасу, та сало, та вареники з киселем...»
Щоправда у фільмі з усіх персонажів махновці може й найбільш адекватні, бо більшість інших помітно йобнуті на ідеологічному грунті, деякі смішно, а деякі трагічно.
дякую за допомогу, я б так детально не описав))) а по суті оцінки згоден, махновська максима "відчепіться від нас" і деідеологізованість передана акторами гарненько))
Comments 33
http://www.youtube.com/watch?v=FRBbpxagQAc&feature=related
Reply
В мене обмеження - радянські російськомовні фільми.
Reply
(The comment has been removed)
Ще таким був Ковпак (артист Степанков) в якісь радянській сазі про партизан (теж 70-х років), але вона не настільки популярна.
Ну, і багаточисленні образи злобних бандерівців по типу тих, що зображені в "Государствєнной граніцє" згадались.
Reply
Reply
Reply
Reply
Можеш взагалі перепостити список в себе: в тебе більш патріотичні френди - може назбирають більше прикладів.
Одна умова - конкретика: без «взагалі» і «у середньому» - а конкретний фільм - рік - персонаж.
Reply
Reply
Reply
Пам"ятаєте епізод з полоненим Янковським і вартовими-українцями?
Reply
Можна короткий опис тамтешнього українця?
Reply
Щодо постаті українця цитую сценарій:
«Часовой задумчиво прохаживался вокруг хаты. В стороне, возле пушки, собралось несколько махновцев. Гогоча, они по очереди заглядывали в трубку дальномера. Там, в веночке из цифр и делений, видна была голая девка, которая купалась на речке далеко-далеко за хутором.
- Семен! - крикнули от пушки часовому. - Ходь сюды!
Но Семен только покачал головой.
- Такого добра я богато бачив... Колы б вы мени показалы ковбасу, та сало, та вареники з киселем...»
Щоправда у фільмі з усіх персонажів махновці може й найбільш адекватні, бо більшість інших помітно йобнуті на ідеологічному грунті, деякі смішно, а деякі трагічно.
Reply
а по суті оцінки згоден, махновська максима "відчепіться від нас" і деідеологізованість передана акторами гарненько))
Reply
Leave a comment