Образ українця у радянських фільмах?

Mar 05, 2012 21:00

Який образ українця створювали радянські фільми?
Питання - цікаве і не однозначне.

На приклад, gloria-ma пише: Здається образ придуркуватого хитрована хохла кіно почало експлуатувати з к.60-х - 7-х років. От подивіться, нічого подібного в кіно 50-х і раніше я не найшла. Особливо 50-ті роки показательні: всі найпопулярніші фільмі «Весна на Зарєчній вулиці», «Королева бензоколонки» «Висота», Максим Перепелиця і багато інших - всі якось пов»язані з Україною, а головні герої мужні, дотепні. Розумні, сміливі, чарівні.

Не хочеться вдаватися у екстреми, але пропоную пригадати конкретні приклади з конкретних фільмів.

Обмеження: радянські російськомовні звукові фільми (тобто діапазон - з початку 1930х до серпня 1991).

Почну потроху:

«Место встречи изменить нельзя» (1979)
Ваня Пацюк - слідчий Московского карного розшуку. Розумний, людяний, толковий слідчий. З гумором. Товариші його поважають. Говорить українською, або російською - але з українським акцентом.

«Зелёный фургон» (1983)
Грищенко - міліціонер з села під Одесою. Дурнуватий, примітивний. Говорить чи то українською, чи то суржиком.

«Большая перемена» (1973)
Отто Фукін - один з учнів вечірньої школи. Дивнуватий, запростий (але добрий). Говорить суржиком. Учитель йому каже: «Говорите на своём родном языке!» (маючи на увазі російську). Фукін безтолково відповідає: «Та в мене ж обидва язика рідні!».

/слід зазначити, що цей фільм взагалі фальшивий, і що там і єврея покзалали стереотипним/

le_badaud66:
«Цирк» (1936)
сцена заспокоювання маленького темношкірого хлопчика,другий куплет колисаночки виконується дядьком в вишиванці українською мовою : «Сон приходить на поріг, Міцно, міцно, спи ти. Небо спить, сонце спить. Місяць позіхає». Абсолютний «совєцький позитифф» і дружба народів . Українці рулять ,друга по значимості нація Союзу

syvi_svyni:
Мечта (1941)
українка з селянської родини працює якоюсь прислугою у львівському ресторані за Польщі 30-х років, мила наївна дещо дурноверха (хоча по ходу історії розумнішає) дівчина з чистою душею, яку пригнічують експлуататори-капіталісти. Її старший брат - сміливий та розумний комуніст-підпільщик. Дівчина втікає до СРСР і повертається з радянськими військами ідеологічно підкутою та зі смаком убраною комсомольською активісткою.
Кіно, доречі, добре, якщо абстрагуватися від політики.

groben:
"В бой идут одни старики" (1973)
Комэск Титаренко (Леонид Быков).

Хто продовжить список? Цікавлять і позитивні, і негативні і нейтральні приклади, бажано із роком виходу фільму.

cinéma, якість інформації

Previous post Next post
Up