Йдеться не про конкретного політика, що привласнив займенник жіночого роду та не про Україну, з яким цей займенник проасоціювали згодом. Мова виключно про зовнішню рекламу.
1. Спершу була серія абстрактних слоґанів, що були покликані виробити певну ідентичність, за лінією Вони - Вона.
На Її думку, вони:
- Балакають;
- Блокують;
- Зраджують;
- Руйнують.
Вона - працює.
2. Потім пішла конкретика, адже, людську свідомість цілком прогнозовано ставила питання про спрямованість такої праці.
Вона розповіла що:
- «Всупереч кризі будуємо найбільшу в Європі Дністровську ГЕС»
- «Всупереч кризі зарплати бюджетникам без затримок»
- «Створено стратегічний запас вугілля. Будемо незалежними»
- «Створено стратегічний запас газу. Будемо з теплом!»
- «Створено стратегічний запас зерна. Україна з хлібом!»
Ключові слова: «всупереч кризі», «створено», «стратегічний запас», «найбільшу», «без затримок», оклична констатація.
3. Третьою, на сьогодні останньою серією серіалу «Вона» є відповіддю всім недоброзичливцям, які казали та писали (обрані зразки):
- «Вона бере кредити МВФ. Віддавати нам і нашим дітям»
- «Вони передохли. Вона - працює»
- «Долар 9 гривень. Вона працює?»
- «Я переможу, вона відпочине»
- «Якщо вона так працює, можливо, буде краще, щоб вона відпочивала?»
«Вона працює. Вона - це Україна» є останнім акордом першого акту. Проблема полягає в тому, що стрімкий розвиток сюжету майже вичерпав сюжет. Яка б мелодія не була гарна й нова, доведеться починати іншу. Але інша має бути гарніша за попередню, інакше добра пам’ять перетворюється на вічну.
Можливо, «вона працює» задумувалося саме як розігрів перед великими політтехнологічними звершеннями. Але, може так статися, що продовження кампанія виявиться невдалим. Не тому що закінчаться гроші, просто є шанс не вгадати. Потрапити в молоко, замість десятки. У політиці ці дві площини як ніде близько. Початок кампанії Тимошенко є найліпшим серед усіх кандидатів, Яценюка - найгіршим з усіх можливих варіантів. Звичайно, експлуатувати вдалу знахідку протягом всієї кампанії було б невірно, однак остаточно закинути і не придумати продовження було б контрпродуктивним.
Тимошенко дала зрозуміти, що може виграти з розгромним рахунком, але це не означає, що вона виграє. Хоча, сама тільки заявка коштує дуже багато, оскільки стартові позиції прем’єри - не просто не найкращі, - найгірші. Криза, бютівські депутати, що вбивають, тікають, ґвалтують дітей (а може і не ґвалтують, але, рішення суду ніхто не став чекати), крадуть врешті. Тому, єдиний шанс Тимошенко перемогти, це провести карколомну агітаційну кампанію, яка б була на порядок краща за Яценюка та Януковича (
про економічні сценарії виборів - якось іншим разом, зараз тільки про перебіг агітаційної кампанії, безвідносно до прямої діяльності кандидатів).
Очевидно, що люди мислять певними категоріями, які не складно простежити та спрогнозувати. Наприклад, я вже давно (приблизно з кінця 2008, коли стало зрозуміло, що дострокових виборів не буде) ставив перед собою питання, чому Тимошенко не скористалася величезною кількістю можливостей піти у важкі для країни часи з тим, щоб переможно повернутися вже як Президент. І от, слоґани вгадують хід моїх думок. Але, слоґани не зважили на те, що за кілька місяців роздумів я отримав відповіді на свої питання, які дуже різняться від відповідей на білбордах. Вони полягають у тому, що Тимошенко розуміє, що Україна не є країною класичної західної демократії, де правила гри встановлюються один раз, а потім лише покращуються, але аж ніяк не переглядаються. У Юлії Володимирівни виникло (можливо, цьому активно сприяли) переконання у тому, що якщо вона піде/її підуть з крісла прем’єр-міністра, до жодних владних посад їй вхід буде закрито. Сценарій очевидний: Віктори за столом переговорів, другий Універсал, який, можливо, навіть, будуть виконувати, Тимошенко - в опозиції, але оскільки влада ефективно працює (так каже телебачення), палка опозиціонерка все більше марґіналізується і за якийсь там десяток років перетворюється на Наталю Вітренко. Погана перспектива чи не так? Навіть, якщо перебільшена. За останні роки у політичному тераріумі ЮВТ добре вивчила Віктора Федоровича та Віктора Андрійовича, вона знає, що означає для них слово «влада», а вони як ніхто знають, що означає це слово для ЮВТ. Все ускладнюється тим, що кожен з цієї трійці щиро вважає, що він/вона - найкраще, що є в української держави на даний час, і цій впевненості кожного з них, безумовно є на чому ґрунтуватися. От тільки цей ґрунт дуже і дуже не певний.