Польська агентура сучасної Волині: особи та події

Sep 10, 2018 11:38

Цікавою постаттю є Годлевський Сергій Сергійович - відомий громадський діяч.
З 1989 року - голова Волинського обласного осередку Студентського братства України, починав з такими молодіжними лідерами, як Руслан Тимощук, Олександр Некрот, та інші.
Паралельно був задіяний у Молодіжному осередку Конгресу українських націоналістів, яким тоді керував Мелетій Семенюк.
З 1993 року - голова Волинського обласного осередку КУН.
Згодом його замінив єврей-адвокат Олег Максимович.
У 1998-2002 рр. закінчив КУЛ.
У 1998-2001 роках працював інструктором у молодіжній організації "Пласт". Юридичним її прикриттям було Волинське обласне відділення Всеукраїнського благодійного фонду "Соборність", яке 18 червня 1996 року очолила та зареєструвала Ольхова Людмила Володимирівна.
Також Годлевським опікувалося незалдежна Волинська обласна спотртивно-патріотиична організація "Трищуб", яку очолив Гробов Руслан Миколайович (1974 року народження, уродженець села Милятин Іваничівського району).
При Кучмі, з 2001 року Годлевський під керівництвом Нікітіна працював членом Державної комісії по увічненню памяті жертв політичних репресій,
В минулому - активний націоналістичний діяч, за його участю українсько-польський проект «Пам’ять без кордонів» був започаткований ще у 2003 році. Сергій Годлевський з того часу відомий, як голова громадської організації «Фундація незалежності» та керівник проекту «Пам'ять без кордонів» .
У 2006 р. Годлевський був згаданий, як радник Б. Шиби з питань звязків з громадськістю.
У 2007 р. згаданий, як голова Екуменічної комісії Луцьбкого екзархату УГКЦ.
8 липня 2008 року за участю Годлевського у Луцьку була зареєстрована громадська організація "Інститут церковних досліджень", яку очолив єпископ-ординарій Луцький Маркіян Трофимяк, а заступником голови став Влодзимеж Осадчи. Годлевський брав участь у її урочистій презентації.
8 січня 2009 року Годлевський зареєстрував та очолив новостворений Департамент культури та збереження історичної спадщини Луцької міськради.
Користуючись службовим становищем, Годлевський регулярно виголошував ряд пропольських заяв. Як голова Горохівської райдержадміністраціїї, виголосив пропольску промову на відкритті меморіалу полякам у селі Скірче Горохівського району, а також виступав з закликом до реставрації польского костьолу у м. Берестечку, побудованого свого часу на честь перемоги поляків над козаками.
Серед останнього - цьогорічна заява про необхідність передачі для поляків палацу Радзивілів у містечку Олика.
Previous post
Up