У віддаленому регіоні Сонячної Системи відкрито нову карликову планету

Mar 28, 2014 14:06

     

Астрономи знайшли нову карликову планету далеко за орбітою Плутона, що дозволяє припустити: цей віддалений регіон Сонячної Системи може містити мільйони досі невідомих об'єктів, у тому числі, можливо, світи розміру навіть більшого, ніж наша планета.
      Щойно відкритий небесний об'єкт отримав позначення 2012 VP113. Він, як і карликова планета Седна "мешкає" у віддаленому, мало дослідженому районі, що називається "внутрішньою хмарою Оорта". Деякі дослідники припускають, що 2012 VP113 та Sedna, можливо, обертаються по орбітах навколо більшої, досі не виявленої планети.
       Впродовж декількох десятиліть астрономи розділяли Сонячну Систему на три основні частини: внутрішню зону, де знаходяться планети зі скелястою поверхне, такі як Земля та Марс; середню, в якій обертаються газові гіганти Юпітер, Сатурн, Уран та Нептун; і зовнішній регіон - пояс Койпера, - населений віддаленими крижаними тілами, такими як Плутон.
       Відкриття у 2003 році Седни, говорить нам, що ця картина світу неповна. Седна діаметр якої біля 1000 км має еліптичну орбіту, що не наближається до сонця ближче ніж на 76 астрономічних оодиниць, а у найвіддаленішій точці відстань її від нашого світила складає біля 940 астрономічних одиниць.
       Тепер астрономи знають, що Седна - не самотня. Чедвік Труджилло (Chadwick Trujillo) и Скотт Шеппард (Scott Sheppard) відкрили 2012 VP113 за допомогою камери Темної Енергії (Dark Energy Camera), встановленої на 4-метровому телескопі обсерваторії Cerro Tololo Inter-American Observatory у Чилі.
       Наступні спостереження за допомогою 6.5-метрових Магеланових телескопів обсерваторії Las Campanas Observatory, що також знаходиться у Чілі, допоможуть вченим більше узнати про цей загадковий об'єкт та його орбіту. Небесне тіло не наближається до Сонця на відстань, меншу за 80 а.о., а у найвіддаленішій точці віддаляється від нього на 452 а.о. Діаметр його складає 450 кілометрів, тобто розмір об'єкту дозволяє вважати його карликовою планетою, якщо воно, головним чином, складається з льоду
       Робота вчених була опублікована 26 березня у журналі Nature.
Джерело: http://www.astronews.ru/cgi-bin/mng.cgi?page=news&news=5657
       Коментар a_burlaka: Я поставив тут цю статтю, але деякі висновки у ній мені здаються занадто оптимістичними. Перш за все - щодо наявності великого тіла на околицях Сонячної системи. Існує вже багато досліджень, що спростовують існування великих тіл у цьому регіоні. Тим більше сумнівним видається обертання Седни та нового тіла навколо одного з таких об'єктів з урахуванням їх еліптичних орбіт. Також трохи оптимістичним є припущення про те, що новий об'єкт відноситься до карликових планет. Про це можна буде впевнено говорити тільки коли стане відома його форма. Виходячи з вказаного діаметра однозначно стверджувати, що тіло мого б набрати сферичної форми неможна. І всеж інформація про такий великий об'єкт у Хмарі Оорта дуже цікава.

Астрономія

Previous post Next post
Up