У двадцяти пацієнтів, що страждають на агресивні форми раку мозку найближчим часом може з'явитися ще один член команди медиків, що обслуговує їх. Тільки це буде не звичайна людина. У цій ролі буде виступати штучний інтелект відомого суперкомп'ютера Watson компанії IBM. Головною метою програми, що здійснюється спеціалістами компанії IBM і Нью-Йоркського генетичного центру (New York Genome Center), є поглиблене вивчення геному та генетичних мутацій, що дозволяють медикам-онкологам зрозуміти причини виникнення захворювань, розробити нові еффективні методи лікування і випробувати їх на добровільних учасниках.
Компанія IBM позиціонує систему штучного інтелекту суперкомп'ютера Watson як технологію, що здатна здійснити революцію у буквальному сенсі цього терміну у галузі охорони здоров'я. Це стане можливим завдяки можливостям системи аналізувати данні, що описані природною мовою, самонавчатися і швидко обробляти величезні масиви різнорідної інформації. Протягом двох останніх років суперкомп'ютер Watson був задіяний у проекті онкологічного центру Memorial Sloan-Kettering Cancer Center,в рамках якого він досліджував особливості медицинської термінології і мови, якою спілкуються між собою медики.
У рамках нового проекту суперкомп'ютеру Watson доведеться не тыльки "лопатити" тонни медицинської літератури у пошуках корисної інформації із галузі онкології. Система штучного інтелекту здійснює аналіз генетичних данних, генома, 20 пацієнтів, при цьому, буде виконано аналіз геному як здорових клітин, так і клітин ракових пухлин. Це буде зроблено для того, щоб визначити види генетичних мутацій у ракових клітинах, при цьому зробити це з урахуванням особливостей організму кожного пацієнта.
Визначення послідовностей ДНК злоякісних клітин, в силу різноманітності видів мутацій, являє собою "фонтан генетичної інформації", при цьому у кожного з пацієнтів може спостерігатися свій особливий набір мутацій. Медики-онкологи тільки підходять зараз до грані розуміння значення генетичної інформації, а процес пошуку цього значення може займати, в залежності від організму пацієнта, від кількох тижнів до кількох місяців роботи команди висококваліфікованих медиків. А це, погодтесь, чималий строк для пацієнта, жити якому залишається від 12 до 14 місяців з момента встановлення діагнозу раку мозку.
Суперкомп'ютер Watson може взяти на себе функцію аналіза геному, він здатний провести аналіз генетичних данних, здійснюючи при цьому паралельний пошук у сотнях тисяч медичних документів та статей, буквально за лічені секунди часу. Визначивши набір мутацій, що існують у ракових клітинах пацієнта, суперкомп'ютер може підібрати комплекс видів лікування та медикаментозних дій, що матиме найбільший вплив на ракові клітини.
Поточний проект призначений, у першу чергу, для оцінки можливостей системи штучного інтелекту у галузі онкології, усі заключні рішення про міри та методи лікування будуть прийматися одним або колегією кваліфікованих медиків. Якщо проект буде реалізований успішно, то суперкомп'ютер Watson продовжить "ковтати" медичні знання, стаючи все біль і більш розумним. А зараз команда програмістів готує деякі нові функції системи штучного інтелекту, що дозволятимуть системі при прийнятті рішень враховувати свої власні успіхи та помилки, здійснені у більш ранні періоди часу.
Джерела:
http://www.dailytechinfo.org/infotech/5736-iskusstvennyy-intellekt-superkompyutera-watson-budet-ispolzovatsya-dlya-borby-s-rakom.html http://futurevector.livejournal.com/368265.html