Dec 14, 2006 15:18
Щодо правди - все більш-менш зрозуміло. Її "родичі" відомі - правий, праведність, справедливість та ін. Головна ідея - "відповідність тому, як повинно бути".
А от істина - звідки це слово, хто його "родичі"?
Етимологія
Leave a comment
Reply
Reply
якщо ПОВЕРХНЕВО знайомитися з філософією, скжімо, на рівні викладача вузу , то дійсно не можна ставити поруч. Але якщо любити філософію і ставитися до життя екзистенціяльно, то...
Reply
Reply
Reply
Ваша теза: "Якщо поверхнево знайомитися з філософією (хоча б на рівні викладача вузу) то демагогію й філософію не можна ставити поруч".
Звідси випливає: "Знайомство з філософією на рівні викладача вузу передбачає розмежування філософії і демагогії" (це - повтор Вашої тези) "та уникнення демагогії у філософській аргументації" (адже філософська аргументація не повинна бути демагогічною - див. попередню тезу).
Далі. В попередньому повідомленні Ви протиставляєте позиції викладача філософії, для якої характерне розмежування філософії та демагогії позицію любителя філософії, що ставиться до життя екзистенціяльно, а отже, за логікою протиставлення, для такої позиції розмежування філософії та демагогії не характерне.
Таким чином, я просто сформулювала висновки, що випливають з Ваших міркувань.
Reply
Мені подобається, що стверджуєте це беззаперечно. Значить, маєте змогу піддати аналізу на демагогічність ще і цей, наприклад, каламбур:
КАК ХОРОШО, ЧТО Я НЕ ЛЮБЛЮ ЖАРЕНОЕ МЯСО, ВЕДЬ ЕСЛИ Б Я ЕГО ЛЮБИЛ, Я ДОЛЖЕН БЫЛ БЫ ЕГО ЕСТЬ, А Я ЕГО ТЕРПЕТЬ НЕ МОГУ.
Reply
Reply
Reply
Reply
Не логіком і не математиком.Знаю напевне, бо у минулому житті я написав диссертацію з математичної логіки (є у гуглі).
детально декотрі з них аналізував Б.Рассел
як математик він залишив випадковий слід - "постулат Бертрана" - недоведена теорема
як філософ - нудний і трохи вже підзабутий
як людина - повне чмо (про це у Солжєніцина)
Reply
Reply
Leave a comment