Originally posted by
pan_baklazhan at
Ферма у стилі «Прованс», або Краса та жах колишнього колгоспу імені Чапаєва Думаю, не багато берегівчан зазирали «за лаштунки» видовженої споруди, що простягнулася на виїзді з Берегова в бік Мукачева, в кількох сотнях метрах від дороги. Хіба що заїжджали на автосервіс фірми «Бош», котра викупила частину тої будівлі, і переобладнала під свої потреби в стилі, що аж кричить - настільки є контрастним із загальним виглядом старовинної ферми. Та якщо звернути з траси та під’їхати до цієї споруди з каменю та цегли, то можна не просто здивуватися, а просто отетеріти від несподіванки. Адже ця будівля старовинної ферми наче перенеслася до нас десь з Південної Франції, такий собі нині популярний «Прованс» на околиці Берегова!
Вид з дороги від Берегова в бік Мукачева
Ця в минулому коров’яча ферма по своїй конструкції та виконанню є практично копією іншої споруди, про яку я писалв два роки тому:
В Берегові ще "живі" конюшні, що могли належати оперній зірці Шарі федак В тому матеріялі йшлося про залишки розкішної конюшні, яка могла належати зірці угорської опери та кіно, уродженці Берегсасу Шарі Федак. Про ферму на виїзді з міста інформації наразі нема, і хто був її власником, невідомо, вік же можна визначити в діапазоні від кінця ХІХ століття до 1920-30 років. Можна стверджувати, що це точно не був корівник, бо надто вже дорога та якісна споруда - скоріш таки, ще одна конюшня, причому для не абияких коней. Після приходу в наш край радянської влади споруда стала складовою колгоспу імені Чапаєва, і в ній розмістили корів. В даний час колишньою конюшнею володіє фермер з села Яноші, котрий скупив розпайовану серед селян споруду, і наразі тримає в ній солому. Які має на споруду плани - невідомо. Хотілося б сподіватись, що збережену частину не постигне доля тої частки, яка стала автосервісом «Бош», і в результаті «євроремонту» повністю втратила свою автентичність. (Варто додати, що цей сервіс вже тривалий час не функціонує, а в приміщенні віднедавна відкрився невеличкий швейний цех). Як на мене, найкращим варіантом для розкішної споруди було б перетворення її на готель в селянському стилі - в тихому затишному місці, але водночас в місті, та ще й неподалік нового термального комплексу з аквапарком (щоправда, за умови, що започаткований урочистим закладанням капсули ще у 2010 році проект колись таки буде реалізованим).
Важче сказати, що робити із іншою спадщиною колгоспу імені Чапаєва, а саме низкою практично зруйнованих корівників, силососховищ та інших споруд, що знаходяться позаду від старовинної ферми. Наразі вони давно порожні, розграбовані і вигляд мають просто апокаліптичний - хоч кіно знімай. Руїни колишнього колгоспу можна подивитись
ТУТ.