С момента появления пре-словутых записей из кабинета Гончарука мы с вами смотрели этот сериал (авторы УП находят его талантливым ) и огромный поток комментариев к сериалу, который я лично нахожу бездарными ан масс.
Но вот
Роман Романюк и Роман Кравец решили оценить сериал детально и, вообразив себя голливудским жюри, начал раздавать за него оскары отечественных политических сериалов.
Я позволил себе скопировать обсуждение ряда премий. т.к. полгаю это обсуждение забавным а кое-где так даже и информативным
У четвер зранку прем'єр Олексій Гончарук героїчно
писав на своїй сторінці у Facebook: "Вам нас не злякати! Ми будемо ще наполегливіше викорінювати корупцію і перекривати потоки".
Такою була реакція Гончарука на опубліковані напередодні
скандальні аудіозаписи з його голосом.
Не минуло доби, як прем'єр написав заяву про відставку.
Усе, що сталося потім, мало вкладається у лекала політичного процесу. Це було ціле кіно. Зі своїми головними і другорядними героями, спецефектами і драмами.
На жаль, Американська кіноакадемія вже оприлюднила
список номінантів на премію "Оскар".
Але УП вирішила
дати команді влади "другий шанс" і оголосити переможців власної політичної кінопремії.
Найкраща режисерська робота - Анонім
Нагороду за найкращу режисуру УП присудила авторові форсованої інформаційної кампанії проти прем'єр-міністра Олексія Гончарука.
Це захопливий гостросюжетний трилер, який тривав кілька місяців. В його ході головні герої неодноразово зустрічались і проводили наради в урядових кабінетах, не підозрюючи, що там
ведеться аудіозапис.
Одразу після новорічних свят, за режисерським задумом, нарізка із записаних в уряді розмов була "злита" в розгалужену
мережу анонімних Telegram-каналів, з яких швидко перекочувала у ЗМІ.
Особливої цікавості режисерському задуму додає чисто постмодерний прецедент, коли урядову кризу спровокував не хтось конкретний, не політик чи журналіст, а віртуальна мережа анонімних каналів у месенджері. За які ніхто не несе відповідальності. Інформацію яких неможливо підтвердити.
Як то кажуть,
віртуальному кандидату - віртуальних ворогів.
Хто ж саме є цим загадковим режисером, УП достовірно встановити не вдалося. Динаміка і натиск, з якими розвивалась кампанія, а також
коло людей, залучене у поширення "інформації", дуже нагадують манеру визнаного майстра дніпропетровської школи політичної режисури
Ігоря Коломойського.
Однак коло зацікавлених у провалі чинного прем'єра набагато ширше, тож редакція просить справжнього автора цього інформаційного шедевра "Записуй. Зливай. Розганяй" відгукнутись і отримати свою нагороду.
Найкращий звуковий монтаж - Анонім
Нагороду за найкращу роботу з монтажу звуку одноголосним рішенням суддів отримав автор
опублікованих витримок із довжелезної, понад 5 годин, економічної наради у прем'єра Гончарука.
Авторське чуття слова, розуміння стилю і політичних нюансів зробили із його витвору шедевр, який одразу розійшовся на цитати і вже вписаний золотими буквами в історію української політичної афористики.
Чого варті самі лише "Леша, перестаньте мне морочить голову", "Это все - деньги Порошенко", "У Зеленского примитивное понимание экономических процессов", "Соросята ухандохали экономику", "Новый-сильный президент пам-бам-бам", "Я полный профан в экономике" ну і вже легендарне "порожнє місце" і "туман" в голові президента.
Зробити із 5 годин занудної економіки 10 хвилин захопливої комедії - це велике монтажне мистецтво.
Найкращий режисер звуку - Анонім
Кілька місяців у приміщеннях, де прем'єр проводить стратегічні наради з вищими посадовцями країни, працювала записувальна апаратура. Саме той, хто її там встановив, міняв картки і батарейки достойний, на думку журі, нагороди за найкращу звукову режисуру.
Однак, щоб нагородити умільця, залишилось з'ясувати, хто цей "аудіо Робін Гуд", який краде розмови багатих і віддає їх ще багатшим.
І це питання хвилює не лише УП, але й
президента Зеленського, який мусив зібрати усіх силовиків країни і дати їм два тижні на пошуки нашого переможця. Тож скоро нагорода знайде свого героя.
Найкращий оригінальний сценарій - Давид Арахамія
Нагороду за найкращий сценарій присуджено главі фракції "Слуга народу" Давиду Арахамії.
Саме йому, за даними УП, належить авторство сюжету, в якому прем'єр Гончарук пише
заяву на звільнення на ім'я спікера Дмитра Разумкова, але публічно подає її - президенту.
Такого чистого зразка політичного абсурду не зустрічалось на українських екранах ще із часів, коли депутат Барна, замість звільнити прем'єра Яценюка, дарував йому троянди і на руках
виносив з трибуни.
Повна відсутність політичної доцільності, стратегічного бачення і банального розуміння наслідків власних дій робить із заяви Гончарука еталонний зразок жанру абсурду і саме тому достойна увіковічнення.
Головна чоловіча роль - президент Володимир Зеленський
Нагороду за головну чоловічу роль отримує президент Зеленський. Ну бо хто ж іще?
Тому що навіть у ситуаціях, до яких він начебто не має стосунку, як от відставка уряду, все одно головним виявляється він.
Надавати доручень уряду - Зеленський. Сказати силовикам, що і як розслідувати - Зеленський. Розписати Раді графік ухвалення законів - Зеленський. Тарифи - Зеленський. Земля - Зеленський. Оман - Зеленський.
Інколи складається враження, що Володимир Олександрович грає роль у фільмі "Сам удома-5", де він виявився останнім дорослим на землі.
І він мусить часом розбороняти сварливих дітей, часом, як от у п'ятницю на зустрічі з Гончаруком, садити їх навпроти і тихим фірмовим голосом вичитувати прем'єра на весь світ, як останнього школяра.
Часом це тотально схоже на манеру Путіна чи Лукашенка - "покликати, посадити, вичитати". Але що робити, коли вони самі приходять і напрошуються...
Неголовна чоловіча роль - Олексій Гончарук за виступ у Раді
Нагороду за неголовну чоловічу роль присуджено прем'єр-міністру Олексію Гончаруку за найкращу публічну демонстрацію політичної вірності і любові до Володимира Зеленського. У класичних голлівудських фільмах обов'язково надходить момент, коли герой виходить на авансцену і виголошує кульмінаційний монолог, який змінює хід історії.
Прем'єр Гончарук мав свій момент істини, коли вийшов на трибуну Верховної Ради і
сказав буквально таке:
"Ми всі прийшли у владу змінювати країну завдяки цій людині - завдяки Володимиру Олександровичу Зеленському. Ми всі його поважаємо. І для нас принципово мати довіру всередині команди на сто відсотків. Останнім часом щодо уряду точиться велика кількість інформаційних атак, маніпуляцій. Мета цих атак і маніпуляцій - посіяти розбрат всередині команди, створити уявлення про те, що нібито хтось не поважає президента. Це неправда".
Найкращий саундтрек до фільму - пісня "Не йди" гурту "Океан Ельзи"
Click to view