казка

Apr 29, 2013 11:54

А ось і казка обіцяна. На ніч.
Казка про птахів і буйволів. Африканська народна казка з трагічним фіналом.
Є така пташка - буйволовий шпак. Або волоклюй. Вона живе, виконуючи свою утилітарну функцію, за якою її й називають дурні нерозумні люди. Вона клює буйволів. Вона сідає на товсту шкіру цих велетнів і збирає з неї комах і личинок, які накопичуються там десятками, бабраються в поті буйволячому й засмічують буйволам пори. Пташка-волоклюй збирає цих паразитів і живиться ними. Так зараз думають науковці, так написано в інтернеті, таке можна прочитати в книжках.
Представники африканського племені асуасу кажуть, що часом пташка-волоклюй не лише збирає личинок, а й п"є буйволячу кров. У буйволів багато крові, кажуть вони, і пташці треба її зовсім трошки, буйвол і не відчує. Але пташка, яка випила кров із буйвола, сама стає трошки буйволом. Зовсім трошки. Небагато. Непомітно. Але стає. Коли перший волоклюй випиває краплину буйволячої крові, у нім зменшується пташаче і збільшується буйволяче. Коли його нащадки п"ють буйволячу кров, вони все більше схожі на буйволів - аж так, що сонячного полудня складно розрізнити, чи то пташка-волоклюй сіла на буйвола, а чи просто буйволи дивом лізуть одне на одного у своїх буйволячих потребах. Коли наступний нащадок вип"є кров буйвола, він остаточно перетворюється на буйвола - але ніколи, ніколи, кажуть у племені асуасу, -
ніколи у волоклюя не буде буйволячої душі. У нього завжди пташина душа. І кожен волоклюй, який став буйволом, прагне літати. Прагне дзьоба й крил. Часом волоклюви, які не зі своєї волі стали буйволами, а просто тому, що їхні батьки були все більше схожими на буйволів, і їх уже не відрізняли від буйволів жаркого полудня, йдуть в гори. Вони долають тисячі кілометрів саванн і приходять до гір Рувензорі. Вони довго йдуть, знемагають від утоми, але йдуть, і, дійшовши вершини, падають униз, бо вже не вміють літати й не хочуть жити. Тому так мало буйволів, які раніше були пташками. Коли африканські племена бачать їх, вони завжди кажуть "Н'роу ґаутонеа цок іботеа". "Душу ніколи не вип"єш".

казки на ніч

Previous post Next post
Up