9 травня відбулося урочисте відкриття 68 сезону Рівненської дитячої залізниці. А як були в цей час в цьому славному місті, то не преминули завітати на це відкриття. Все офіційно, з місцевим керівництвом Укрзалізниці, телебаченням, та купою дітлахів, більша частина яких як раз юні залізничники, яких заразом нагороджували різними відзнаками. Дорога розташована в центрі міста, вздовж берега річки Устя. Це найдовша в Україні дитяча залізниця протяжністю 2,5 км з двома станціями - Партизанська та Озерна.
Дорога працює з 9 травня до останньої неділі вересня, по суботах, неділях і святкових днях. Відправлення першого поїзда зі станції Партизанська об 11:00, останнього о 16:00, катають до Озерної та назад. Квитки наче коштують не дорого, але скільки точно сказати не можу, бо в день відкриття перші кілька составів возили безкоштовно.
Дорога побудована в 1948 - 1949 роках, під час повоєнної хвилі будівництва дитячих залізниць в Україні. Зараз на дорозі працюють тепловоз ТУ2-137, 2 вагони Pafawag та 2 вантажні платформи. Не знаю, чи чіпляють колись вантажні платформи до потяга, та по них на станції можна спокійно полазити.
От як раз беруть інтерв’ю в юних залізничників.
Біля вагонів, як і треба, пасажирів зустрічає провідник.
Вагонів кілька, тож і провідник теж не один.
Звичайно ж є колоритна ремонтна бригада. В загалом, до речі, за весь час існування дитячої залізниці, тут навчалося більше 30 000 дітей.
Останні напуття перед першою подорожжю в сезоні.
Вагони всередині нагадують угорські приміські дизеля, тільки все чистенько, пофарбовано, та ще й маленькі столики біля кожного вікна.
Їхати не дуже довго і нарешті состав прибуває на кінцеву зупинку - станцію Озерна. Вздовж річки їхати цікаво, то лебеді десь плавають, то качки, тільки з іншого боку самі бур’яни. На маршруті також є кілька штучних споруд - міст, водопропускна труба. По шляхопроводу дорогу перетинає вулиця Степана Бандери.
На кінцевій тепловоз відчіпляють …
… та переганяють, щоб причепити до составу з іншого боку.
Залізничники працюють. Кожен займається своєю справою. Хто стрілки переводить …
… хто керує, хто причіпляє вагони до тепловозу. Загалом цікаво.
Можна ще почитати:
-
Вінницькі трамваї-
Дніпро. Метро-
Віадук. Луганська область