Попередня тема так мені сподобалася. стільки цікавих обставин ми при її обговоренні виявили, що я певний час почувалася наче присутньою на судовому процесі десь так в середині 17-го віку. Виступають представники обох сторін, одні запевняють: князь Корецький, себто позвана сторона, безумовно, переборщив і втратив обличчя, але загалом був у своєму
(
Read more... )
Comments 45
Тіна, це Ви чи цитата? В будь-якому разі, в яблучко!)
Тут не зовсым зрозуміло. Михайло Гулевич мав залишити заповіт, де мав чітко прописати опікунів своїх дочок? Думаю, що так і було, і там була прописана колективна опіка, тб вказано кілька опікунів, серед який були і брати жінки і чоловіка?
Reply
Михайло Гулевич мав залишити заповіт, де мав чітко прописати опікунів своїх дочок?
Це, як видно з прикладу з Гальшкою чи Богданою Семашко, не така проста справа. Загальною тенденцією був рух до того, щоб "головним опікуном" була мати і вона на свій розсуд користалася з опіки чи навіть змінювала опікунів. Однак вистачало "ревнителів", не стільки про старовинні права, скільки про власну вигоду, які настоювали на першочерговому праві опіки з боку рідні по батьківській лінії. А от скину я Вам посилання на процес Олександра Семашка, отут
Reply
скільки про власну вигоду
ну, це й зрозуміло, можливість користуватись спадщиною до повноліття дитини.
Тут як на мене найцікавіший момент - чи потребувалася для заміжжя воля усіх опікунів?
Зараз у мене більше роздуми вголос, треба ще подумати. Заодно, і почитаю, посилання).
Reply
Але, мабуть, якісь юридичні рації мав і Семашко, бо, овдовівши, Богдана таки вийшла заміж вдруге за його кандидата, Воловича.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Тоді ще й таку даму докину: Головнянка Острожецька Софія Петрівна, князівна, дружина Олехна Гриньковича Козинського. А двоє Козинських - Іван і Олександр, може, навіть її сини, - були серед суддів несправедливих, неприсяжних, що удекретували на смерть всю цю бідолашну трійцю.
Reply
Leave a comment