Моя дружина відгукнулась на мій матеріал щодо нібито сепаратизму і написала свій варіант
статті на цю тематику:
В Україні штучно нагнітають сепаратистські настрої. І відволікають нашу з вами увагу від набагато важливіших проблем.
Минулого тижня одна із найпопулярніших у державі газет, розрахована на масового читача, розмістила публікацію під заголовком «Вільна Галичина» і підзаголовком «Галичина - незалежна держава, тимчасово окупована Україною». Це відбулося на фоні продуманої інформаційної кампанії про позбавлення Бандери звання Героя України та скандалу із затриманням активістів однієї з організацій. Комусь вигідно нагнітати ситуацію на пустому місці. Залишається сподіватися, що люди в Україні розумніші за тих, хто проводить цю інформаційну кампанію.
Так от у згаданій публікації ідеться про те, що «рано чи пізно Галичина скине ярмо окупації і оголосить незалежність». Далі газета пише, що «влада цієї української колонії явним порядком готується до відділення, приймаючи свої особливі закони. У столиці майбутньої незалежної держави - Львові - прийняли рішення заборонити проведення офіційних заходів на російській мові».
І наостанок ще більша нісенітниця про те, що «київські чиновники перестануть їздити до Львова», а також «перестануть виділяти гроші із держбюджету» для цього міста.
Найгірше в цій ситуації навіть не суть написаних слів, а те, що вони розраховані на людей, які нібито мають в таке повірити. Ну яка незалежність може бути в Галичині? Хто її оголошуватиме? На якому референдумі і які люди за таке голосуватимуть? Яка міжнародна спільнота це дозволить? Поставте собі ці питання і ви зразу зрозумієте безглуздість вищeзазначених думок.
Зрозуміло, що такі публікації просто так не з'являються. Минулого тижня Адміністрація президента України «підкинула» нібито свіжу тему, яку безоглядно підхопили усі найрейтинговіші ЗМІ. На сайті глави держави з'явилося невеличке повідомлення про те, що набуло чинності рішення Донецького окружного суду про визнання недійсним указу про присвоєння Степану Бандері звання «Герой України», хоча насправді це рішення вступило в дію ще у червні минулого року. І пішло-поїхало! Тему підхопили, розкрутили і в результаті - маємо отакі публікації про сепаратизм.
Тиждень до того топовою новиною у ЗМІ стало затримання активістів однієї з організацій за підозрою у руйнуванні пам'ятника Сталіну у Запоріжжі. Пізніше інформаційний простір підігріли ще інформацією нібито члени тієї ж організації готували замах на Віктора Януковича.
І ось такими новинами українців тримають в тонусі, змушують їх вірити у сепаратистів, терористів та інших ...истів.
Такі інформаційні приводи готують для масової аудиторії, для людей, які не хочуть замислюватися над першопричиною виникнення подібних новин. А поки люди обговорюватимуть новопридумані замахи, відділення, розділення, проблеми пам'ятників, за їхніми спинами відбуватимуть насправді важливіші і реальніші події. За їхніми спинами вступає у дію Податковий кодекс, збільшують пенсійний вік для жінок, приймуть Трудовий кодекс, розкрадуть мільярди гривень, передбачених нібито на Євро-2012, піднімуть тарифи на житлово-комунальні послуги, за їхніми спинами збільшуватиметься інфляція, падатиме гривня, а зарплати і пенсії зростатимуть хіба що на сміхотворні декілька гривень. А людей все-одно лякатимуть якимись загрозами вигаданого сепаратизму.
Прийом відволікання уваги описаний чи не в усіх підручниках про техніку маніпуляції у ЗМІ. У профільній літературі говориться, що для відволікання уваги у хід ідуть міфічні «глобальні загрози», приміром, «світова масонська змова». Це словосполучення діє на «наелектризований» натовп, як заклинання.
Хочеться вірити, що українці будуть розумніші за ініціаторів подібних технологій. Перш, ніж у щось повірити, запитаймо себе - кому це вигідно?