Pekino olimpiados talismanai

Aug 05, 2008 21:45

Ar užtrenkinėti duris prieš nosį yra kažkoks slaptas 19 troleibuso vairuotojų žaidimas?

Na, nesvarbu. Artėja olimpiada, ta proga šiandien vaikam, be kitų kiniškų dalykų (lazdelių, kaligrafijos, taiči...), pasakojau apie Olimpiados talismanus. Tai parašysiu ir čia - nes kaip tyčia jaučiamas poreikis rašyti rašyti rašyti.

Taigi, kas dar nežino, Pekino ( Read more... )

kinų kalba, olimpiada, kinija

Leave a comment

zvyras August 5 2008, 19:36:33 UTC
Labai įdomus postas. O tai tie tonai... Čia ta prasme, kad skiemuo užrašomas taip pat, bet tariamas skirtingais tonais ir taip įgauna skirtingas reikšmes ar atvirkščiai?

Reply

starlin_elvea August 5 2008, 19:40:54 UTC
Na, tarkim... Jeigu skiemenį (garsų kombinaciją) "ma" ištarsiu aukšta ir lygia "nata", jis reikš "mamą" ir bus užrašomas hieroglifu 妈. Jei kylančia, panašiai kaip klausiant "ką??" - reikš "kanapę", ir užrašomas 麻. Daugiau čia galima pažiūrėt: http://lt.wikipedia.org/wiki/Kin%C5%B3_kalba :) Mokantis kinų kalbos muzikinė klausa labai padeda.

Reply

zvyras August 5 2008, 19:54:17 UTC
Spėju, kad šitas muzikalumas, tiksliau, jo nebuvimas, gali sukelt šiokių tokių bėdų, bent iš pradžių :) man tie "ma" skirtumai (vikipedijoj yra audio įrašas) pasirodė gan nereikšmingi :) beje, ta proga prisiminiau, lotynų dėstytoja yra sakiusi, kad, pvz., romėnai tardavo žodžius visai kitaip nei mes - atseit visus skiemenis jie tardavę tokia pačia intonacija, tik tuos, kurie kirčiuojami, ištardavo ilgiau, o ne kaip mes - stipriau. Taip išeina, tokia tolygi kalba, nutęsta. Nors nežinau, gal vikipedija galės apie tai plačiau ką pasakyt.

Reply

ekzon August 6 2008, 23:39:16 UTC
O man fonetika visose kalbose yra silpna vieta, todėl pabandžiusi pasimokyti kinų kalbos, supratau, jog šita kalba man neįkandama...

Reply

delmarstilwell October 9 2008, 17:59:25 UTC
[ taisyti ] Pagrindinio išsilavinimo muzikinė dalis Muzikos mokymo įtraukimas tiek ikimokykliniame, tiek viduriniame išsilavinime yra bendras ir Šiaurės Amerikoje, ir Europoje, nes dėstant muziką, vaikus norima išmokyti koncentracijos, skaičiavimo, klausos lavinimo ir bendradarbiavimo, kas labiau padeda suprasti kalbą, pagerina atmintį, padeda prisitaikyti mokantis muzikos pakeitus aplinką.

Reply


Leave a comment

Up