Перший в світі мікробний зоопарк відкрився в Амстердамі

Oct 02, 2014 21:35

В останній день вересня в Амстердамі відкрився перший у світі інтерактивний зоопарк мікробів. Нова установа познайомить своїх відвідувачів з крихітними створіннями, які складають дві третини всього живого на Землі і впливають на життя нашої планети.



Музей Micropia, на будівництво якого було витрачено 10 мільйонів євро, розташований поруч із зоопарком Artis Royal Zoo. Директор міського зоопарку виношував ідею відкрити музей живих мікробів цілих 12 років.

Традиційно зоопарки демонструють лише малу частину природи, а саме крупних тварин. Сьогодні ми хочемо показати вам природу на мікрорівні, - повідомив Agence France Presse директор Micropia Хейг Балян.

Балян вважає, що ми все ще недооцінюємо важливість мікробів в нашому повсякденному житті. Люди часто асоціюють ці мікроорганізми з хворобами, але вони також важливі для нашого виживання, а в подальшому будуть все більше впливати на майбутнє людства і нашої планети.

Мікроби всюди. Тому мікробіологи потрібні кожному сектору економіки: наприклад, охороні здоров'я, харчової промисловості, нафтової галузі та фармацевтиці. Якщо довірити долю цієї науки всього декільком експертам, то інтерес до неї ніколи не з'явиться. Ми хочемо показати відвідувачам, що в природі все взаємопов'язане, а мікроби є найважливішою частиною цього зв'язку, - зазначив Балян.



Мікроби вже допомагають виробляти біопаливо, розробляти нові види антибіотиків і підвищувати врожайність сільськогосподарських культур. Експерименти показали їх величезний потенціал у всьому: починаючи з виробництва електроенергії і закінчуючи посиленням фундаментів будівель, а також лікуванням раку.

В організмі дорослої людини міститься близько 1,5 кілограма мікробів, без яких ми б просто загинули.

Музей схожий на лабораторію з мікроскопами, підключеними до величезних телевізійним екранам. Його відвідувачі можуть спостерігати за різними видами мікробів, проживаючими в пробірках і чашках Петрі.

Анімаційна камера покаже, скільки крихітних кліщів живе на віях людини. Потім вона збільшить віруси і бактерії на кліщів.

3D-мікроскоп, розроблений спеціально для Micropia, дозволяє спостерігати за розмноженням мікробів. Відвідувачі також зможуть побачити гігантську модель вірусу Ебола, яка зараз лютує в Західній Африці. Мікробний сканер миттєво покаже мікроби на тілі відвідувача, їх кількість і розташування. Сміливіші відвідувачі можуть поцілуватися і дізнатися, скільки мікробів передається при одному поцілунку.

Чи знаєте ви, що в роті живуть близько 700 видів мікробів, а на п'яті - близько 80 видів грибків? Micropia назавжди змінить ваше уявлення про світ.

Ученые, Открытия

Previous post Next post
Up