Today at the store, there it was- rice pudding, and on sale!! I've always loved rice pudding, so creamy, good, filling... But it's usually so expensive , $3.99 a carton. This was getting close to date so on clearance for $.99 . But, I then read the label-- it's 120 calories per cup of the small ones. You know, 120 calories is a lot, I'm
(
Read more... )