У Дніпропетровську, біля пам’ятника академікові Дмитрові Яворницькому, в неділю відбувається свято народної творчості просто неба «Чисті джерела».
Співробітники Історичного музею, які традиційно організовують цей захід, запросили на нього близько півсотні майстрів народної творчості з різних куточків України - вишивальниць, ковалів, гончарів, майстрів лозоплетіння, ткання, петриківського розпису тощо.
Вони не тільки демонструють свої вироби, а й діляться секретами свого ремесла з усіма охочими: гончарі дозволяють сісти за гончарне коло і виготовити посудину, а ковалі - потримати молот.
Майстрині-вишивальниці, які створюють авторські роботи і відроджують давні українські рушники та сорочки за музейними взірцями, охоче розповідають про вишивані символи та застосування вишивки в сучасному житті. На фестивалі також представлена серія старовинних вишитих рушників з приватних колекцій.
«Метою заходу є не тільки і не стільки показати виставки виробів народних майстрів різних жанрів, а, в першу чергу, показати прийоми роботи, дати можливість гостям побачити, як народжуються витвори декоративно-ужиткового мистецтва, дізнатися про історію, зародження традиційних напрямків народного мистецтва краю і роль Дмитра Яворницького у його дослідженні, зберіганні й популяризації», - зазначають музейні працівники, які проводять свято.
На фестивалі можна також побачити і своєрідний звіт про роботу музейних програм - виставку малюнків учнів шкіл, із якими співпрацює Історичний музей, і вироби музейної студії «Жива глина».
Розважають гостей фольклорні колективи, а також дитяча циркова студія.
Фестиваль «Чисті джерела» у Дніпропетровську проводиться з 1989 року. Щороку Національний історичний музей імені Яворницького, його організатор, додає до програми якусь нову деталь - виступ кінного козацького театру, фольклорний фестиваль, демонстрацію весільного обряду тощо.