Про Сайлент-Хілл

Jun 15, 2011 12:17

Ми недавно з Наталкою дивилися Сайлент-Хілл. І коли пізно ввечері я її проводжав до дому, то настрій  був трохи напружений, здавалося що ось із темного кутка на тебе вилізе з недобрими намірами, якийсь персонаж сайлент хіллу.. Тоді Наталка мені запропонувала щось розповісти смішне про фільм, щоб він не здавався таким нагнітаючим. І ми почали находу аналізувати хвільму, щоб підняти настрій.

Перше на що ми звернули увагу, головна героїня їде у Сайлент-Хілл з донькою вночі!!! Звичайно це ідеальний час, щоб навідатися в місто-привид. Не знаю, може вона не пройшла техогляд чи в неї аптечки не було в машині, тому вона вирішила поїхати вночі, щоб не попастися на очі американським даїшникам.

Також викликає інтерес чоловік героїні. Він знає що жінка поїхала в Сайлент-Хілл, але сидить на роботі і просто турбується. По телефону турбується. Типова чоловіча поведінка. Не думаю, що він працює на атомній електростанції і дивиться за показниками реактора і не може відлучитися навіть на 5 хв, щоб поїхати з жінкою чи переговорити її. В офісі ж сидить, мабуть в пасьянс грає.

Коли Роуз втрачає доньку і починає її шукати, то відразу забігає в  підвал де на неї нападають якісь жуткі створіння. Ладно, забіжала в підвал, хай буде, але блін коли вона звідти втекла і зустріла поліцейську Беннет,, вона їй про це нічого не сказала, взагалі!! Тобто це для неї нормальна ситуація, коли ти заходиш в підвал і на тебе бог знає що нападає. Може в Роуз  дома теж є підвал і коли вона туди спускається за картоплею чи квашеною капустою, бо чоловік на вечерю замовив пасолю, то на неї постійно щось нападає, тому вона звикла до цього.

Сайлент-Хілл унікальний фільм жахів, в тому плані, що тут немає ефекту несподіванки. Не знаю чому це було зроблено і на кого взагалі розраховано, але факт залишається фактом. Спочатку подається звуковий сигнал у виді сирени, щоб головна героїня і особливо глядачі підготувалися, а потім наступає темрява і стає страшно. Дуже зручно доречі. Завжди можна вспіти відкласти від себе подалі хрупкі предмети і приготувати памперси на всяк випадок.

Також у фільмі дуже правдиво і тонко показано відмінність світосприйняття між чоловіками та жінками. Поки Шон з поліцейським бродить по пустому Сайлент-Хіллу, Роуз з Беннет в тому же місті, але в іншому виміру, борються з монстрами. Ці епізоди символізують кардинальну різницю між інь та янь. Там де для чоловіка здається все нормально і нічого підозрілого, жінка все бачить інакше. Для неї життя - це безкінечна боротьба з деталями та внутрішніми монстрами. Тому чоловіки дуже рідко розуміють жінок, вони просто не бачать той інший вимір, в якому живуть їхні половинки.

Ну і наостанок про головного монстра, Алексіс. Дівчинку з брудним волоссям, поганим макіяжем та розбалуваним характером. Як помітила Наталка, в більшості японських фільмів жахів, "Звонок", "Проклятие" фігурують саме такий тип дівчат. Не знаю чому в японців прийнято рахувати, що дівчинка з брудним волоссям це саме страшне що може бути. Може так вони пропагандують здоровий спосіб життя та гігієну. Наприклад мами кажуть молодим японкам: "А якщо ти не будеш дивитися за собою, то станеш схожою на дівчинку з Сайлент-Хілла". Трошки непедагогічно як на мене. У нас все таки з цим попроще було. Якщо не будеш вмиватися, то за тобою прийде Мойдодир, тобто кіборг-умивальник, повелитель мочалок та мила.
Previous post Next post
Up