Дякую всім, хто відгукнувся на попередній пост!
Викладаю продовження.
ІНШЕ БАЧЕННЯ: передати послуги з прання на ринок (варіант 2) або закуповувати одноразові операційні комплекти (варіант 3).
Давайте порахуємо
Припустимо, що інвестиції прослужать без додаткових вливань (ремонтів, замін) 10 років.
За цей час буде випрато 4 000 х 10 = 40 000 кг білизни.
В усіх трьох варіантах спробуємо визначити, СКІЛЬКИ ЗАПЛАТИТЬ МІСТО ЗА КОМПЛЕКТ ЧИСТОЇ СТЕРИЛЬНОЇ БІЛИЗНИ.
Для зручності вважатимемо, що 1 комплект важить 1 кг.
Стаття витрат
1
2
3
Вартість білизни
1
(100 грн / 100 разів використання)
1
45
Вартість прання
3,5
5,37
-
Амортизація
30 (1 200 000 / 40 000)
-
-
Всього:
34,5
6,37
45
Отже, найдорожче купувати одноразові комплекти, хоча в цьому варіанті ми переконані, що отримаємо абсолютну стерильність.
А от прання «на стороні» виходить в 5 разів дешевше, ніж власними силами.
Якщо вважати, що власне прання нам заощаджує 5,37 - 3,5 = 1,87 грн на кожному кг, то інвестиція окупиться 1 200 000 / 1,87 = 641 711 циклів прання, тобто, через 160 років!!!
Тому я спрямував 1,2 млн грн на закупівлю діагностичного обладнання для лікарень і поліклінік, а не на пральні машинки та ремонт приміщень.
А тепер повернемось до бачення. Саме БАЧЕННЯ є причиною неефективного вкладення коштів як в містах, і в державі вцілому.
Традиційне бачення - місто (область, держава) повинні утримувати лікарську (освітню, культурну, спортивну тощо) установу.
Моє бачення - місто (держава) повинні надавати медичну (тощо) послугу.
У нашому випадку:
установа - комплекс будівель лікарні (з котельною, пральнею, харчоблоком, овочесховищем, сараями тощо), персонал (лікарі, медсестри, кухарі, пральники, господарники, кочегари тощо).
послуга - хірургічна операція, лікування пацієнта у невідкладному стані (що супроводжується використанням чистої білизни, медичного обладнання, препаратів, триразовим харчуванням тощо).
Якщо «танцювати» від установи, то в пральні треба робити ремонт.
Якщо від послуги - то мені потрібна якісна білизна за найнижчу ціну.
Пацієнту на операційному столі байдуже, де я взяв білизну! Так само йому байдуже, на якому томографі його обстежили - міському чи приватному. Аби якість діагностики була найвища. Пацієнту все-одно, хто і де готував обід. Аби він був дієтичним, смачним і якісним. А ще йому дуже потрібні ліки, яких у мене нема, бо я витратив гроші на ремонти пральні, харчоблоку, автомобіля, котельні тощо.
На жаль, чиновники і бюджетники мислять переважно категорією «утримання установи». Тому в Черкасах за останні 15 років вдвічі зменшилась кількість учнів у школах, але всі установи (школи) утримуються на тому ж рівні. Стільки ж приміщень, стільки ж вчителів, стільки ж допоміжних працівників. Тільки зросли ставки, вартість електроенергії, тепла, води.
Необхідно терміново переходити на нове бачення - «надання послуги». Навіть просто визначення переліку послуг, які має надавати місто, дозволить відсікти багато зайвого і непотрібного.
Мене радує, що такий підхід, таке бачення сьогодні є спільним у мене і в моїх заступників.
На черзі - керівники департаментів і управлінь.