Мануела Гретковська "Полька"

Feb 28, 2011 20:02

- Петро для тебе - друга половина яблука чи інша, окрема цілісність?
- Друга насінина в яблуку. Окрема енергія з величезним потенціалом. Із насіння виростає яблуня.

Подумала про магістерську роботу на тему: "Вплив пенісоподібних знарядь для писання на розвиток чоловічого письментсва у світлі розвитку інформатики й письменства жіночого, котре послуговується клітороподібними клавішами комп*ютера й мишкою".

Польща двісті років тому, суміш високого з низьким; салон і нужник. Фішерова про уславленого коханця, народного героя, князя Юзефа Понятовського: «Однією зі звичок розманіженого князя була особлива манера випорожнюватися вранці, сидячи на стільчаку, і так, без зміни позиції, приймати візитерів. До цього всі звикли й не виказували здивування».

Філософія не коментує святості, філософія милується мудрістю, до якої фозносить себе по щаблях дедукції, а не на ліфті осяяння.

Я з того покоління, котре перш ніж навчилося читати, дивилося телевізор.

Я настльки залишаюся сама собою, що цього вистачає, щоб мене вважали ексгібіціоністкою. Якийсь дядько в парку відгортає поли плаща перед принагідною публікою, оголюється. Коли б він отримував насолоду (для одних вона у збудженні, для інших - у грошах) з показування когось іншого, був би альфонсом, менеджером чи імпресаріо. письменник завжди ексгібіціоніст, навіть коли від соромливості або таланту затуляється своїми героями. Він здирає шкуру з себе й інших, скальпує думки, щоб пошити зграбне оповідання. Ніби перверзійний доктор Ганнібал із "Мовчання ягнят". Хто не є таким збоченцем?

Я закохана. Хай і не знаю, що таке поважна, доросла любов, котра ходить у костюмі і з текою, підписує кредитні зобов*язання.

Час для мене - це безкінечна порожнеча для заповнення подіями та емоціями. Тяглість, яку не варто переривати розлукою.

Лексика книжок тим багатша, чим незрозуміліша, хоча й розтлумачена, втім, досить узяти до рук словника. Опудало преси - мозок, загорнутий у газету.

Слова повинні жити на волі.Вони достатньо інтелігентні й обережні, щоб не загинути у белькотінні. Зі слів збудовано весь наш світ, неживий - іменників, і пульсуючий кров*ю - дієслів. Вони дають себе розірвати, а потім прикрасити префіксами, займенниками і шрамами дефісів. Кохана коректуро, більше довіри до мови. Літера важлива, але над нею вислчіє сенс, що не дає себе вловити пасткою граматики, не піддається дресурі дріботіння по слідах крапок у дозволеній зоні пунктуації.

*насправді, у книзі є дуже багато цікавих моментів і цитат. що на перший погляд може розповісти щоденник вагітної? про щоранкову нудоту? про важкість у лоні і страх перед появою нової людини? Тим не менше роман Гретковської мене зацікавив. надто правдивий і автобіографічний, щоб бути надуманим. ще там є кілька сторінок (така собі міні-рецензія) рефлексії про книгу Томаса Гарріса "Ганнібал Лектор". вирішила, що просто мушу знайти цю книгу (фільми уже переглянула). А взагалі цікаво, як феміністка і вільна письменниця-полячка, що малює картини на шовку стає прив*язаною до чоловіка зі східною філософією і зрештою народжує. До речі, в тексті роману також є якісне інтерв*ю з авторкою "Польки". одне з найкращих, яке я читала. одразу видна прогресивна манера журналістики...

цитати, психологія, стосунки, книги

Previous post Next post
Up