ОСВІТА КОРОЛІВ І КОРОЛЕВ (казка для дорослих про дітей продовжується)

Jul 09, 2022 17:27


Досить швидко дітлахи зрозуміли, що бути королем чи королевою, то не про неробство і не про те, щоб подовш з ранку поніжитися в ліжечку. Так, так, не про все таке.

«Корона на голові видана кожному з нас авансом», - як-то раз на перерві між заняттями сказав Дракоша-Король.

«Хотілось би знати, хто він такий, хто роздає корони», - пробурмотав Король Реджіста…

Либонь, потрібні пояснення.

У дітей імена були пов’язані з їх футбольними спеціальностями. Так, того, кого ми знаємо як поліглота та перекладача віршів дракоші, звали Реджіста, тому що він був центральним півзахисником. Це слово італійське по походженню, інші з англійської мови.

Одну дівчинку звали Фо, ту саму, про яку ви чули як про снайпершу. Її ім’я утворилося від слова форвард. Ви, мабуть, відчули вже її трохи - гостра на око, їдка на слово, видюща на розум.

Другу дівчинку, яку ви ще не чули, що не дивно, бо вона дуже мовчазлива, звали Беккі, тому що вона була центр-беком, інакше кажучи центральною захисницею. Більш надійної та розсудливої людини вам не знайти. Так, мовчазлива, але її питання та висновки дуже цікаві.

Й були ще два хлопця. Одного звали Він, бо його спеціальність у футболі була вінгер, тобто він був півзахисником, що бігав по правому чи лівому крилу атаки від захисту до нападу та назад, а потім знову вперед, і так весь час, поки не пролунає свисток. Дуже жвавий, як ви розумієте, хлопчик, та дуже витривалий, але лише у фізичному розумінні, бо характеру він був вибухового.



Іншого хлопчика звали Кіп, бо був він кіпером, тобто воротарем. Ви, мабуть, знаєте, що більшість кіперів загадкові люди. Так, вони завжди готові на самопожертву й таке інше, але є в них щось, що нелегко зрозуміти. Наприклад, звідки ця самопожертва? Відповіді нема…

Отже, була перерва… Хоч як тут зрозуміти, де заняття, а де перерва, коли все таке принадне.

«Еее, - припустила Королева Фо, - може, то є такі острівки в океані: для… для… - як би то поделікатніше сказати? - для вирощування - цей королів, інші ще когось».

«Цікава гіпотеза, - підтримав Король Він та в свою чергу припустив: - Можливо, у кожного з цих острівків є свій дракоша, якого уносить якась буря на континент, а потім він повертається на свій острів з друзями-дітлахами, щоб вони виросли королями, чи вченими, чи художниками, чи…»

«Ти сказав: “кожному з нас”? - раптово спитала Дракошу-Короля Королева Беккі, яка поки ще обмірковувала початок розмови: - Це значить, що корона тобі теж видана авансом?»

«Звісно, - відповів Дракоша-Король, - бо якщо ви насправді не станете королями та королівнами, то який же я король?! - Та щоб довести справедливість своїх слів він зупинився біля якогось куща, пишного й високого, з жовтими квіточками-зірками. - Що то за рослина, я не знаю, а король повинен все знати та все вміти, і я хочу прямо зараз піти до бібліотеки та знайти у визначнику цю рослину з жовтими квіточками».

«А якщо не знайдеш?» - спитав Король Кіп.

«Це буде означати, - відповів Дракоша-Король, - що на Острові Королів росте не визначена досі рослина».

«Можливо, ендемік, - припустила Королева Беккі та спитала: - І ми дамо їй ім’я?»

«Маємо право, бо ми першовідкривачі», - сказав Король Він.

«Щось таке, наприклад, - вдивлявся в рослину Король Реджіста: - Хатка Джмелів».

«Яка ж то хатка, - не погодилася Королева Фо, - то є Палац!»

«Здається, на Острові Королів та Королев, - сказав Король Кіп, - всі є королями чи королевами, навіть джмелі».

Дракоша-Король спитав:

«Хто зі мною в бібліотеку?»

І у дворі замку пролунало одне дружне:

«Я!»

Ось так йшла освіта королів та королев на їх острові…

Доречи, у визначнику не знайшовся опис куща з жовтими квіточками, але ім’я Палац Джмелів не можна було застосувати для назви, бо з’ясувалось, що джмелі не живуть ні в тому, ні в якому іншому кущі, а живуть у земляних норках, принаймні на цьому острові, як показали дослідження. Тож рослину назвали Садом Джмелів, й хто саме запропонував назву, вже не пригадати точно, але, скоріш за все... А, яка різниця! Визначник поповнився ботанічними описом та малюнком жовтозіркового Саду Джмелів.

Так йшла освіта королів та королев на їх острові, та не один рік.

Освіта - то означає золоте світло знань і добра в твоєму розумі й серці. Зі світлом ти ростеш, ти розквітаєш, як отой Сад Джмелів.

Ти душу свою робиш садом.

#дракоша, #казки, #сказки

Previous post Next post
Up