"
Новая военная доктрина России допускает применение превентивного ядерного удара. Об этом сообщил в интервью Известиям глава Совета безопасности Николай Патрушев. По его словам, доктрина также предусматривает испольтзование ядерного оружия в локальных войнах. Многие положения прежней военной доктрины потеряли актуальность, пришла пора это изменить. По словам Николая Патрушева, главная угроза сейчас - это не крупномасштабные войны, а локальные войны и вооруженные конфликты. Новая военная доктрина предполагает гибкое и своевременное реагирование на изменения обстановки. И один из способов своевременной реакции - это превентивный ядерный удар."
Jeigu aš vis dar tebemoku rusiškai, tatai reiškia: kadangi pagrindinės Rusijai kylančios grėsmės yra nebe globalūs karai, o lakalūs regioniniai konfliktai, Rusijos karinė doktrina nuo šiol yra "lankstesnė" ir numato galimybę kilus lokalioms grėsmėms naudoti branduolinį ginklą.
Visada žavėjaus rusų politikos elitu, kuris sugebėdavo paaiškinti bet kada ir bet ką. Net jeigu tie aiškinimai aplinkiniams užgniauždavo kvapą. Antai N. Patruševas ten pat nemirksėdamas aiškina, jog rusiško branduolinio ginklo panaudojimas gali būti "atsakas net jeigu agresyvių tikslų siekiantis priešininkas naudoja įprastinę naikinimo ginkluotę". Įdomu, koks idiotas po Gruzijos pavyzdžio mėgintų net imituoti ką nors į "agresiją prieš Rusiją".
Sovietų laikais Maskvos karinė doktrina oficialiai nebuvo skelbiama, nors abejoju, ar tada joje buvo numatyta "prevencinių branduolinių smūgių" galimybė. Bent jau oficialiai sovietų diplomatija propagavo iniciatyvą visoms atominį ginklą turinčioms šalims įsipareigoti nenaudoti tokio tipo ginklų pirmiems. Ar galima sakyti, jog dar niekada Rusijos karinė doktrina nebuvo tokia agresyvi? Galbūt.
Nors kai kurie analitikai, sulyginę datas bei aktualijas, sakytų, jog taip tam tikros Kremliaus elito grupės siekia parodyti vizito į Maskvą atvažiavusiai Hillary Clinton, su kuo ji turi reikalą. Dar kiti analitikai neabejotinai prisimins, jog vos prieš kelias savaites rusų politikos ir karinės minties galiūnai veik in corpore prigludę prie TV ekranų nuo pradžios iki galo stebėjo Penkine vykusias Kinijos LR 60-čio iškilmes. O ypač - karinės technikos paradą. Vieši komentarai po to buvo bravūriški ("kinų technika atsilieka bent 20 metų"). Tačiau akylesnis požiūris į didžiosios kaimynės pažangą ir savosios karinės pramonės, kuri sunkiai įstengia ne tik sukurti naujos kartos, bet pagaminti tos pačios dviejų dešimtmečių senumo kartos karo techniką, būklę, liudija neramų, tačiau reikšmingą įspūdį.
Rusija primena pasauliui apie savo turimą branduolinį ginklą visomis, net ir nelabai protingomis progomis. Rusijos elitas mano, jog tokiu būdu gali bent jau imituoti lygią gretą su "pindosais" (Amerika). Dabar jau ir Kinija. "Mes vis dar čia su savo raketomis ir branduolinėmis galvutėmis".