Филарет заставил)

Nov 13, 2021 11:23

https://www.facebook.com/735769192/posts/10159267090739193/
Филарет заставил.
IΙ.
Документ № 5
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
КРАВЧУКУ ЛЕОНІДУ МАКАРОВИЧУ
Шановний Леонід Макарович!
Ми, учасники Архієрейського Собору, який відбувся у м. Харкові 27 травня 1992 року засилаємо Вам щире привітання і закликаємо Боже благословення на Вашу працю та особисто на Вас і весь Український народ. Ми молимо Господа, щоб Він Своїм небесним благословенням осінив нашу незалежну Українську державу, щоб воно сприяло духовному відродженню нашого талановитого і боголюбивого українського народу. Ми зібрались для вирішення важливих проблем життя Української Православної Церкви.
МИ НЕ ТІЛЬКИ ОДНОСТАЙНО СХВАЛЮЄМО І ПІДТРИМУЄМО УСТРЕМЛІННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ПАСТВИ ДО ПОВНОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, ТОБТО КАНОНІЧНОЇ АВТОКЕФАЛІЇ, АЛЕ Й РОБИМО ВСІ ЗАХОДИ, ЩОБ ЗАКОННИМ ШЛЯХОМ ВИРІШУВАЛОСЬ ЦЕ ЖИТТЄВЕ ПИТАННЯ НАШОЇ ЦЕРКВИ. У ЦЬОМУ ВІДНОШЕННІ МИ ЄДИНІ І З УЧАСНИКАМИ ТОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ДУХОВЕНСТВА І МИРЯН, ЯКА ВІДБУЛАСЬ У КИЄВІ 26 ТРАВНЯ. Ми теж прагнули прийняти участь у праці цієї Конференції, але нажаль Митрополит Київський Філарет не дав нам такого благословення і запрошення. І можна догадатися чому. Всі архієреї Української Православної Церкви приймали активну участь на Архієрейському Соборі, який відбувся з 31 березня по 4 квітня у Свято-Данилівському монастирі в Москві. І на Конференції ми розповіли б всю правду, що сталося з нашим Предстоятелем Митрополитом Філаретом і чому сьогодні стало питання звільнити його з посади Предстоятеля УПЦ і вибрати Нового Предстоятеля нашої Церкви. Митрополит Філарет, як Предстоятель УПЦ допустив багато помилок в управлінні, які Архієрейський Собор підказав терміново поправити. І зразу після Архієрейського Собору 6 квітня у Києві відбулось розширене засідання Священного Синоду УПЦ. Були повернені на свої кафедри 4 архієреї: Митрополит Вінницький Агафангел, Єпископ Чернівецький Онуфрій, Єпископ Тернопільський Сергій, Єпископ Донецький Аліпій.
На Архієрейському Соборі у Москві були відкриті і аморальні темні сторони життя Митрополита Філарета, що викликало бурну реакцію і засудження.
Після довгих дискусій йому не залишилось іншого, як дати Архієрейському Собору слово Архіпастиря, що у найближчий час він збере у Києві Архієрейський Собор УПЦ, на якому він подасть прохання у відставку з посади Предстоятеля УПЦ і буде обраний новий Предстоятель.
На розширеному засіданні Священного Синоду УПЦ 6 квітня, члени Синоду просили Його Блаженство, щоб визначити дату Архієрейського Собору УПЦ, але Митрополит відкинув це прохання. Мало того, на другий день 7 квітня він у Володимирському соборі перед народом відмовився від своєї обіцянки, даної Архієрейському Собору. До останнього часу він відкидав прохання Архієреїв УПЦ, щоб терміново скликати Архієрейський Собор УПЦ. Він не бажав скликання Архієрейського Собору УПЦ, він не бажав спілкуватися зі своїми архієреями і в той же час, як нам відомо, по своїй ініціативі ДАВАВ ШИРОКУ НЕПРАВДИВУ ІНФОРМАЦІЮ ПО ТЕЛЕБАЧЕННЮ, РАДІО І В ПРЕСІ, НІБИТО ВСІ АРХІЄРЕЇ УПЦ ПРОТИ АВТОКЕФАЛІЇ. Частина Архієреїв змушені були зібратися у м. Житомирі, щоб порадитися, як діяти далі. Вони повідомили про свої пропозиції і Святійшого Патріарха Олексія ІІ.
І ось 21 травня 1992 року під головуванням Святійшого Патріарха Олексія ІІ відбулось засідання Священного Синоду, на якому було розглянуто положення, яке склалось в УПЦ у зв’язку з неканонічними діями Митрополита Філарета. Священний Синод виніс постанову: поручити найстаршому по хіротонії Митрополиту Харківському і Богодухівському Никодиму скликати і провести Архієрейський Собор Української Православної Церкви і вирішити всі питання сьогоднішнього стану УПЦ.
Тому ми і зібралися у Харкові, по запрошенню найстаршого по хіротонії Митрополита Никодима. Архієрейський Собор у Харкові після всестороннього розгляду всіх церковних справ виніс слідуючи постанови:
1. Були внесені зміни в декількох пунктах тексту Статуту УПЦ.
2. Митрополит Київський і всієї України Філарет звільнений з посади Предстоятеля УПЦ з забороною у священнослужінні. Дальша його доля, як архіпастиря буде визначена судом Архієрейського Собору всієї повноти нашої Святої Церкви.
3. Таємним голосуванням із 3-х кандидатів Предстоятелем УПЦ обраний Митрополит Ростовський і Новочеркаський Володимир (Сабодан).
4. Створений Священний Синод УПЦ із архієреїв, 4 архієреї постійні члени і 3 - тимчасові, які будуть викликатися почергово з кожної єпархії для участі в Синоді. Члени Священного Синоду, які діяли до цього, звільнені.
5. Архієрейський Собор звернувся до Всеукраїнської пастви з соборним посланням.
На цьому Архієрейський Собор у Харкові закінчив свою працю.
Ми звертаємося до Вас, як Президента України і просимо визнати нового Предстоятеля УПЦ Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Ми просимо сприяти йому прийняти від Митрополита Філарета всі службові справи УПЦ.
МИ ЗАВІРЯЄМО ВАС, ЩО БУДЕМО І ДАЛІ ЗАКОННИМ ШЛЯХОМ ВІДСТОЮВАТИ ПОВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І САМОСТІЙНІСТЬ УПЦ, А ТАКОЖ СТВОРЮВАТИ НЕОБХІДНУ МАТЕРІАЛЬНУ БАЗУ ДЛЯ ПЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ І РОЗКВІТУ УПЦ У НОВИХ УМОВАХ ЇЇ ЖИТТЯ - НЕЗАЛЕЖНІЙ НАШІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ.
До цього будемо закликати всю повноту Української пастви, а також направляти свої зусилля і молитися, щоб Господь дав людям своїм кріпость, щоб Господь поблагословив своїх людей миром!
Закликаємо Боже благоговіння на Вас і народ України!
З глибокою повагою:
+ Никодим
Митрополит Харківський і Богодухівський, тимчасово виконуючий обов’язки Предстоятеля УПЦ
Члени Архієрейського Собору:
+ Агафангел
Митрополит Вінницький і Брацлавський
+ Антоній
Архієпископ Чернігівський і Ніженський
+ Феодосій
Архієпископ Полтавський і Кременчугський
+ Іов
Архієпископ Житомирський і Овручський
+ Іриней
Архієпископ Рівненський і Острожський
+ Лазарь
Архієпископ Одеський і Ізмаїльський
+ Ніканор
Єпископ Сумський і Ахтирський
+ Іоанікій
Єпископ Луганський і Старобельський
+ Євфимій
Єпископ Мукачівський і Ужгородський
+ Василій
Єпископ Кіровоградський і Миколаєвський
+ Гліб
Єпископ Дніпропетровський і Запоріжський
[+ Василій][1]
Єпископ Сімферопольський і Кримський
+ Онуфрій
Єпископ Чернівецький і Буковинський
+ Сергій
Єпископ Тернопільський і Кременецький
+ Іларіон
Єпископ Івано-Франківський і Коломийський, тимчасово керуючий Херсонською єпархією
+ Аліпій
Єпископ Донецький і Славянський
Архів Харківського єпархіального управління. Оригінал.
опубликован в:
Українська Православна Церква на межі тисячоліть. Документи і матеріали. К., Видавничий відділ УПЦ, 2012.
[1] В оригіналі постанови підпис єпископа Василія відсутній.

Каноническое право, вопрос УПЦ

Previous post Next post
Up