Молдова: Сороки, Сороцька фортеця

Jun 02, 2015 16:05



Сороцька фортеця була головною метою поїздки (як і паромний перехід через кордон). Ця пам'ятка архітектури є окрасою Молдови. Фортеця є одна з тих, які можна назвати наддністрянськими - Хотин, Сороки, Бендери. В Хотині я вже був і там мені дуже сподобалось. Перейдемо до огляду фортеці.



Дуже зручним виявилось те, що фортеця знаходиться неподалік від зупинки маршруток з Косеуця до Сорок. Від цієї зупинки потрібно: перейти дорогу і піти у вулицю з правого боку, далі спускатись вниз і побачите фортецю).


Фортеця реставрована. Зроблено дах над вежами, парк навколо. В середині реставрація триває.


На мою думку, з дахами фортеця однозначно виграє) Реставрація відбувалась за сприяння Румунії та України. Все це в контексті розвитку єврорегіону "Дністер". Приємно було бачити рідний український прапор поруч з рештою).






Роботи тривають.




Колодязь в дворі та брама.


З бійниці башти видно парк, Дністер та Україну.


Подвір'я фортеці. Помітно вхід до квиткової каси (з правого боку) та сходи для підняття в башти.


Фортеця дуже гарно збереглась. Її мурований компонент скоріш за все до нас дійшов ще з часу побудови. Дерев'янні ж елементи зіпсувались і нині відновлюються. Ось фото старого графіті, сторічної давнини.


Переправа пункту пропуску Цекинівка-Сороки, та вигляд багатоповерхівок району - Нові Сороки.


Форми бійниць тут на вибір.


Над місцевістю домінує силосна башта в Цекинівці.


Пристань на українському березі. На молдавському можна побачити водоплавних пташок. Між іншим на Дністрі можна зустріти бакланів).


Відновлений дах.


Сороки. Бачимо зелені бані собору Св. Дмитрія, труби місцевого консервного заводу та новобудови. Повз собор проїжджають маршрутки до Косеуця.


Кріплення до смолоскипа.


Інтер'єр башти.


Панорама Дністра в бік півночі.


Шматок парку, новобудов та циганського району Сорок (на горі, одна з історичних складових міста).


Такі от написи перед входом до башт.


Інтер'єр.


Вигляд на коменлантську вежу (з хрестом). Вона має відмінний дах. Дерво на сонці виблискує наче метал!)


На одному фото вмістилось все подвір'я.


Північна сторона парку.


Деталі перекриття.




Панорама Дністра в бік півночі.


Ще одне фото прибережної забудови.


Сліди фестивалю, який проходив на честь відкриття фортеці після реставрації.


Заходимо у верхній ярус в'їзної-комендантської вежі. Фортеця маленька і правильніше було б називати її форт. Адже ніяких передфортечних укріплень в Сороках немає. Але в історіографії закріпилась назва фортеця. У вежі, що на фото знаходиться в'їзна брама, надбрамна церква та приміщення коменданта. Цілий комплекс житлових приміщень...місця мало, доводилось поєднувати.


Судячи з усього мала фоортеця і підземні приміщення.


Сходи зробили гарні, металеві).


Поєднання історії та сучасності.


Тут і далі - інтер'єр в'їзної-комендантської вежі.


Потужні двері в нікуди.






Вітраж, мабуть в храмовому приміщенні. І красивий Дністер в брамі. Як море).


Вироби місцевих майстрів з місцевих матеріалів.


Те важливе, що тут відсутнє.


Як не фотографуйте мури з двору, чи з тих же мурів, а вони постійно будуть напівкруглими.


Прайс. Дуже дешево. Заплативши гроші ви отримаєте виготовлений на ксероксі квиток з музейною печаткою. Сороцька фортеця є частиною музейного комплексу Сорок: фортеця+етнографічний музей. В баштах фортеці зазвичай розташовані різні тематичні виставки, але ми їх не побачили. Лише табличуи від експонатів. Самі ж артефакти, очевидно, тимчасово переїхали до якоїсь виставки/музею. У фортеці зустріли Ніколае Булата - директора музею (http://en.wikipedia.org/wiki/Nicolae_Bulat). Приємно з ним поговорили. Він є фахівцем з місцевої історії знаний на батьківщині та в Румунії. Автор книги з історії фортеці. Спасибі йому за приємну розмову та цікаві історії. Приємно, коли фахівкцб так відданий своїй справі))).


Історія Сороцької фортеці нерозривно пов'язана з Україною. Тут бували Богдан Хмельницький, Тиміш Хмельницький, Іван Виговський. Під час Прутського походу в Сороках розташовувалась база тилового забезпечення російської армії Петра І.
Таким чином, Сороки відвідати обов'язково варто. Фортеця достойна щоб її оглянути. Кажуть, що гарний вид на неї з українського боку - Цекинівки. Мені сподобалось у фортеці - раджу всім))))).


Вигляд на фортецю з набережної.
****


По дорозі до фортеці. Дерева на горизонті - Україна.


До уваги подорожуючих:) Обміник не поділік від зупинки, про яку вже згадувалось. Там же є паркан з гарними банерами де намальовані назва, герб міста, рік заснування. Так і створені для фото поруч мандрівників/груп мандрівників.
------------
Лінки:
http://uk.wikipedia.org/wiki/Сороки_(місто)
http://uk.wikipedia.org/wiki/Сороцька_фортеця

Бесарабія, краєзнавство, постаті, military history, Історія, подорожі, history of ukraine, history, етнологія й етнографія, військова історія, культурна антропологія, Молдова, photo, археологія, фотогграфія

Previous post Next post
Up