Унікальний міномет винайшли в Україні, пристрій не має аналогів - стрільба мінами відбувається без порохового заряду. Військові випробували новинку на полігоні.
Як пояснюють його розробники, газодетонаційний міномет стріляє тихіше ніж його артилерійський аналог. За допомогою нового пристрою міна влучає в ціль без використання порохового заряду. Натомість застосовують технологію суміші кисню і газу
"Порохові заряди перш за все, старіють, втрачають свої балістичні характеристики - газово-детонаційний снаряд створюється безпосередньо перед пострілом, він стабільний… Можливість змінювати дальність пострілу без зміни кута підвищення міномету, крім того, дійсно, під час зміни потужності пострілу буде змінюватися потужність звукового ефекту", - розповідає начальник кафедри хімії факультету військової підготовки НТУ "ХПІ" Олександр Сакун.
Випробовують газодетонаційний міномет у польових умовах. Дальність польоту становить від 10 метрів до 1,5 кілометра. Міномет з газодетонаційним снарядом і автоматичною подачею мін - новинка харківського національного університету.
"Може противник десь приховатися за якимись спорудами. І тут у нас нема засобів, в цьому випадку ми міномет застосовуємо наступним чином: це буде стрільба напів-прямою наводкою, тобто ми за допомогою танкового прицілу вимірюємо дальність, датчики, які є на машині, вимірює поточний кут міномету по відношенню до земної поверхні, автоматично комп'ютер розраховує потужність пострілу, і на цю дальність робиться постріл - таких функцій немає ні в кого", - наголосив начальник кафедри бронетанкового озброєння та військової техніки факультету військової підготовки НТУ "ХПІ" Костянтин Коритченко.
Такий пристрій поки експериментальний, проте харківські науковці сподіваються що військові оцінять його бойові можливості.
Click to view