ДП “Житомирський бронетанковий завод”, який входить до складу ДК “Укроборонпром”, показав можливості передової цифрової системи управління вогнем, яка встановлена на модернізованій версії БМП-1УМД, яка отримала назву “Мисливець”.
Ця система здатна у автоматичному режимі розпізнавати та відслідковувати цілі та є одним із елементів створення роботизованих бойових модулів. Завдяки ній БМП-1УМД “Мисливець” може використовуватись не тільки як засіб транспортування та вогневої підтримки підрозділів, а й як автономна бойова одинця із дистанційним керуванням. Окрім того, “Мисливець” оснащений німецьким двигуном, сучасним бойовим модулем із гарматно-ракетним озброєнням та комплексом зниження помітності.
БМП-1УМД “Мисливець”, попри крижаний дощ, провів стрільби на військовому полігоні у Київській області. За діями української бронетехніки спостерігав керівний склад Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони України та Збройних Сил України.
“Використання роботизованих бойових модулів дає багато переваг. Наприклад, завдяки їм значно скорочуються час відкриття вогню, бо система може самостійно розпізнати ціль та вести її на прицілі, очікуючи команди на постріл. Завдяки дистанційному керуванню, оператор може знаходитись у глибині позицій, поки бойовий модуль у цілодобовому режимі мониторіть рубіж оборони”, - прокоментував переваги розробленої системи Олексій Бабіч, директор ДП “Житомирський бронетанковий завод”, який входить до складу
ДК “Укроборонпром”. Deutz TCD2013 L64V це 4-тактний, 6-циліндровий двигун з турбонадувом та електронним блоком управління має потужність у 330 к.с., з можливістю програмного підвищення потужності до 390 к.с. В цей же час двигун УТД-20 має потужність лише 300 к.с. Окрім того, німецький двигун має значно більший ресурс, він тихіший та економічніший.
Испытания БМП-1 с двигателем Deutz и боевым модулем «Шквал».