Бережанський замок

May 11, 2018 17:36


Одним з найцікавіших туристичних місць у Бережанах - є старовинний замок, що налічує багатовічну цікаву і складну історію. Цей замок будувався не як фортеця, скоріш за все це було укріплене житло. Адже сама природа допомогла йому бути неприступною твердинею, але при цьому він був побудований не на скелі, не на пагорбі і навіть не на височині. Болотиста місцевість і розташування між рукавами річки Золота Липа допомогло тривалий час не зазнавати нападів.



Сучасний вигляд однієї з стін

Микола Синявський (1489 - 1569), глава власне роду Синявських , обирає Бережани в якості фамільної резиденції і в 1534 році починає будівництво оборонного замку поміж двома рукавами річки Золота Липа. Будівництво продовжувалось близько двадцяти років і, зрештою, з'явилося добре укріплене помістя.







Туристична схема замку і прилеглої до нього території





Власне, план-схема замку та його елементів

З плином часу, замок постійно розбудовувався і зміцнювався. У 1619-1622 роках італійські архітектори перебудували замок за новоголландською системою Боплана. Навколо замкових валів заклали додаткові бастіонні фортифікаційні укріплення. Було зведено 4 бастіони. В'їзд до замку влаштовано через равелін. Підступи до замкових укріплень були захищені водою. Замок мав форму п'ятикутника з 4 оборонними вежами (три з них збереглися дотепер). До самого замку вела оздоблена в'їздна брама з перекидним ланцюговим мостом.





Короткий туристичний опис про комплекс Синявських





Сучасний вигляд замку. Стіна





Сучасний вигляд замку. Укріплення

Напревеликий жаль, виявилось так, що в якийсь час в Родині Синявських не залишилось спадкоємців чоловічого роду і він переходить як придане для доньки Елжбети (1733 - 1816). Відтоді власники змінюються, ставлення до замку також взмінюється, певний аперіод - стає кращим, інший - гіршим, але відтоді замок перестає бути родовим помістям, що покладе відбиток на його долю.





Експозиція всередині замку, присвячена його власникам





Експозиція всередині замку, присвячена його власникам (продовження)





Експозиція всередині замку, присвячена його власникам (продовження)

На час перебування в руках останнього приватного власника - Якуба Потоцького (1863 - 1934) на долю Бережанського замку припадає найважчий період за весь час його існування: спочатку лінія фронту Першої світової (1914 - 1917) майже рік проходила за цією місцевістю, з усіма наслідками (пошкоджено стіни, південні корпусу і східна башта), потім перебування під контролем Червоної армії (1920) завдало значної шкоди внутрішнім інтер’єрам. Друга світова війна також не додала замку привабливості - відступаючі, німецькі війська в 1944 році підірвали замкові стіни.

Експозиції, присвячені замку:





експозиції





експозиції





експозиції

Сучасний вигляд:





проводиться реконструкція





маківка каплиці





рештки муру (вид зсередини)





рештки палацу (вид зсередини подвір'я










Макет замку





Макет замку (інший ракурс)





загальне фото на подвір'я замку та каплицю

Насправді - сам замок-фортеця дуже мальовничі. Любителям старовині, історії та незвичних фотосесій має дуже сподобатись, але стислий напружений графік туристичної поїздки покликлав далі в дорогу. Особисто маю надію, що зможу повернутись і зробити ще не одну сотню класних фотографій.

За організацію поїздки та цікаві екскурсії висловлюю подяку:










Туроператору по Західній Україні Оксамит К.Л.





Асоціації незалежних блогерів

Previous post Next post
Up