Дерев"яні костели - це завжди екзотика на українських землях, бо збереглось їх до сьогоднішнього дня не так вже і багато. Хай далеко не всі вони є шедевральними архітектурними витворами, проте на увагу вони заслуговують банально через свою нечисленність. Одним з таких збережених храмів є костел в селі Панка.
Панка (в радянські часи - Клинівка) - село в Сторожинецькому районі Чернівецької області, яке розташовується в семи кілометрах від райцентру. Перша згадка про Панку датується 1428 роком, тоді поселення згадується під назвою Панковці. Згідно легенди поселення заснували три брати на прізвище Панко, від якого і пішла назва села.
У другій половині ХVІІІ століття в Панці поселилось п"ять поляків, від яких утворилась місцева польська громада. У 1882 році римо-католики на кошти А. Біньовського зводять невеликий дерев"яний костел, який освячують під титулом святого Архистратига Михаїла.
Даний храм схожий на буковинські церкви хатнього типу, однак від них він відрізняється восьмигранною баштою над входом, яка є типовим елементом для римо-католицьких храмів.
В радянські часи храму пощастило - його не було закрито як тисячі інших. Та й сьогодні, схоже, костелом добре опікуються, бо виглядає він вельми доглянутим.