Jun 05, 2011 22:13
На мою думку, державу слід розглядати як структуру, аналогічну до підприємства або громадської організації. Просто вона, себто держава, виконує інакші функції та, як правило, стосується більшої кількості людей.
Ринок оперує переважно матеріальними цінностями, а громадськість - переважно нематеріальними. На відміну від цих двох типів угруповань, держава завжди грунтується на певному насиллі - як символічному, так і безпосередньому. Цим вона і оперує, і її фундаментальні функції полягають в тому, аби захищати одних людей від насилля і застосовувати його до інших.
Але в той же час, так чи інакше, сектори діяльності трьох категорій перетинаються: держава має задовольнити ті потреби людей, в яких ринок не має інтересу, громадський сектор виконує ті функції, в яких держава не справляється, а ринок виробляє товари та послуги, необхідні для громадськості, громадськість дає податки державі і т. д.. Але передусім у кожного типу організації є одне ключове завдання: захищати інтереси своїх членів.
І на цьому все стоїть. Держава не є непорушною об'єктивною реальністю, як вважають націоналісти. Це лише спосіб захищати свої інтереси. Новим лівим я також відповім, що держава нічим не зобов'язана іммігрантам і усілякого роду меншинам. Якщо вам не подобається ваша громадська організація і чим вона займається, ви міняєте її зсередини або кидаєте і йдете до іншої. І коли ви туди являєтеся (припустімо, що це правозахисна група), навряд чи вже наявні члени групи згодяться на вашу ідею перетворити її на шаховий клуб. Так і з державами...
постмодерн,
мультикультуралізм,
ngo,
суспільство