1. У 2015 р. введено в експлуатацію 11,04 млн м2 житла, що є рекордним обсягом з 2010 р., коли була остання зміна порядку обліку. Порівняно з 2014 р. введення житла зросло на 15,2%, порівняно з піковим 2013 р. (без Криму) - на 12,7
( Read more... )
Я думаю, що ріст будівництва пов"язаний з тим що люди повитягали гроші з банків і повкладали їх в будівництво. Мені здається що цей процес вже закінчився бо у нас почали будувати як дурні але це було в другій половині 2014- першій половині 2015. Зраз просто ці квартири подорожчали на 20-30%. І на цьому все закінчиться....
Я теж так думаю. Звідси і неадекватна динаміка цін як для такої економічної ситуації. Всього мінус 5-10% дол/м при тому що у сусідній Білорусі з кращою економічною ситуацією і вдвічі вищими доходами за рік мінус 20-30% дол за метр. Це ненормально, здається що ціни ще припадуть.
Я вже півроку хочу собі купити квартиру і відслідковую ціни - може в доларовому еквівалентні ( у кого вони є) щось там і падає, я дивлюся по гривиневим цінникам. Для прикладу квартири ще влітку були по 380.000 і забудовник оголошував "знижки та розпродажі" зараз менше 460.000 вже немає і то ще треба встигнути. Ті ціни які забудовник оголошував влітку від 330.000 до 400.000 зараз перетворились на 600.000. Може якщо брати літній долар по 20 і сьогоднішній по 27.... Але тут ще треба брати до уваги ще і вартість оздоблювальних матеріалів та компослуг і тоді всі ці покупки та бізнес з купівлі квартир для здачі та купівлі квартир на фундаменті і потім продаж їх з уже зробленим ремонтом вже виглядає ризикованим.
>>Я вже півроку хочу собі купити квартиру і відслідковую ціни - може в доларовому еквівалентні ( у кого вони є) щось там і падає, я дивлюся по гривиневим цінникам. Тримати суми таких розмірів в гривні це... мммм... дуже казково.
>>Для прикладу квартири ще влітку були по 380.000 і забудовник оголошував "знижки та розпродажі" зараз менше 460.000 вже немає і то ще треба встигнути. Ті ціни які забудовник оголошував влітку від 330.000 до 400.000 зараз перетворились на 600.000.Я не певен про якого забудовника і яке місто ви говорите... Але за 600 000 гривень можна знайти в Києві недалеко метро. Наприклад: http://build.kovalska.com/armyanskaya/ua/home/... )
1. Ну в гривнях ніхто гроши не тримає. То я просто навів "тенденцію" по цінах, які виставлялись забудовником. 2. Петропавлівська борщагівка мене щось не надихає хоча ціни дійсно класні (не знаю що будуть робити наші місцеві забудовники коли побачать таку "акцію" бо у нас тут почали будувати місцеві хмарочоси і цінники починається з 412.000 гривень при вигнаній в 50% коробці. Сам будинок обіцяють в 20 поверхів. І це в місті де проживає 50.000 населення! Більше того їх обіцяють аж чотири забабахати! Капец!) 3. Ну з приводу "згоріти" ціні я не знаю. В оранжеві часи мені, за мою хрущовку давали 30.000 зараз не більше 15.000... 4. Ну а депозит то штука гарна "заднім розумом". Коли вже час пройшов і нічого страшного не сталося....
Між іншим три місяці провисіли і продалися дві квартири в 407.000 гривень за 21.4 метри в будинку 2011 року будівництва.
>>1. Ну в гривнях ніхто гроши не тримає. То я просто навів "тенденцію" по цінах, які виставлялись забудовником. Ну так до чого тоді взагалі то було?
>>2. Петропавлівська борщагівка мене щось не надихає хоча ціни дійсно класні (не знаю що будуть робити наші місцеві забудовники коли побачать таку "акцію" бо у нас тут почали будувати місцеві хмарочоси і цінники починається з 412.000 гривень при вигнаній в 50% коробці. Сам будинок обіцяють в 20 поверхів. І це в місті де проживає 50.000 населення! Більше того їх обіцяють аж чотири забабахати! Капец!) А чим Борщагівка гірша якоїсь Троєщини чи Виноградару? А нічим реально принциповим. Ну хіба якщо мислити в перспективі 20 років, то на Троєщині може з'явитись метро і тоді вона може піднятись по престижності. А загалом мені важко вас зрозуміти, як і осягнути ціни які ви наводите. Навіщо бодай цікавитись квартирами у 50-тисячнику це дуже важко сказати. Ну і ви взагалі нічого не кажете про те що це за місто. Як і не ясно чому по-вашому там ціни вищі ніж в Києві.
"ціни на нерухомість почнуть рости як тільки Україна почне виходити з кризису. Правда судячи по недавньому залишенню Яценюка Порошенком, найближчим часом нам це не світить і тому поки, як мені здається, можна не спішити, бо ціни рости почнуть навряд"
Ніби від Яценюка так багато залежить...)
З ціною ситуація дивна. У Росії і Білорусі при падінні реальних доходів населення у 2015 р. на 4-5%, ціни на житло впали на 0-5% у Росії у рублях, у Білорусі на 25% у доларах. У нас при падінні реальних доходів на 22% ціни на житло у гривнях зросли на 60-70%, у доларах скоротилися всього на 15-20%.
Ціни впали значно менше ніж мали б за такої економічної ситуації і девальвації. Падіння було пом'якшене масовим виносом депозитів з банків і вкладанням у нерухомість, але як тільки дія цього фактору завершиться, на ціни чекає стагнація у гривні і продовження падіння у доларі. Думаю, у 2016 житла введуть значно менше і 2015 р. надовго залишиться піковим.
Вы правильно сравниваете с РБ и РФ, должно бы просаживаться. Но. Из РФ массово почти не ездят зарубеж на заработки. Из РБ массово ездят в РФ. По отношению к Украине обе страны хостят гастеров, они импортируют труд заробитчан и отдают валюту. Соответственно заробитчанских евро и долларов у них самих почти нет. Нет этого плеча, с которым можно развернуться при девпльвации. На Украине иначе. Половина заробитчан шлет мало девальвировавшие евро. За счет этого есть рост строительства в заробитчанских городах, особенно ярко это видео в ИФ.
Заробитчанство конечно повлияло но в региональной статистике это не отобразилось. Рост в центральных областях чуть выше чем на западе, и это при их плохой демографии. В Ивано-Франковской кстати не рост, а спад на 6%. Но это исключительный случай, там в прошлые годы вводились огромные объемы.
Думаю что ситуация еще зависит от объемов ввода в предыдущие годы. В России и, особенно, Беларуси все прошлые годы вводилось в разы больше жилья на душу и, соответственно, рынок там более конкурентный и чувствительный к изменениям коньюнктуры.
Ключевое слово "массово". Сами пощите сколько процентов украинской рабочей силы экспортировано, сколько это в абсолютных цифрах. Разница с экспортом рабсилы из РФ будет в разы. На Украине работы мало и она очень плохо оплачивается. В РФ работы много и она лучше оплачивается, поэтому с Украины едут в РФ на заработки, а не наоборот. Из РФ едут за границу, чтобы больше заработать, но едут сравнительно мало, гораздо меньше процентно, чем из любого региона Украины.
Під росіянами я маю на увазі рожденних в СРСР, російськомовних людей, які є частиною російської культури. Таких повно на заробітках в ЄС та Америці, в них є свої недільні школи, російські магазинчики в кожному місті. Ви напевно закордоном давно не були.
Вы подменили предмет обсуждения. Россиянами назвали просто русскоязычных бывших жителей бывшего СССР (в этой трактовке и Коломойский - "россиянин", он и русскоязычный, и уехал, и из бывшего СССР, и владелец своего бизнеса, и деньги на родину не отправляет). Т.е. россиянами вы назвали нечто произвольное.
И снова пропустили слово "массово", массово заробитчанствуют именно граждане Украины.
>>Ніби від Яценюка так багато залежить...) Так, від рівня корумпованості української влади дуже багато залежить. Я відчуваю що у Заходу було/є/ще якийсь час буде бажання вкласти гроші в Україну. Що власне кажучи певною мірою й відбувається. Якоюсь мірою це бажання відкупитися, себто допомогти Україні не стільки покаранням Росії, скільки допомогою Україні.
При цьому чим нижчий у нас рівень корупції, тим більші інвестиції і тим більший від них результат. Себто менш корумпована влада приносила б Україні результат в квадраті.
>>З ціною ситуація дивна. У Росії і Білорусі при падінні реальних доходів населення у 2015 р. на 4-5%, ціни на житло впали на 0-5% у Росії у рублях, у Білорусі на 25% у доларах. У нас при падінні реальних доходів на 22% ціни на житло у гривнях зросли на 60-70%, у доларах скоротилися всього на 15-20
( ... )
Reply
Reply
Звідки ви це взяли? Ціни падають, продовжують падати і поки нема жодних ознак що це зміниться.
Reply
Для прикладу квартири ще влітку були по 380.000 і забудовник оголошував "знижки та розпродажі" зараз менше 460.000 вже немає і то ще треба встигнути.
Ті ціни які забудовник оголошував влітку від 330.000 до 400.000 зараз перетворились на 600.000.
Може якщо брати літній долар по 20 і сьогоднішній по 27....
Але тут ще треба брати до уваги ще і вартість оздоблювальних матеріалів та компослуг і тоді всі ці покупки та бізнес з купівлі квартир для здачі та купівлі квартир на фундаменті і потім продаж їх з уже зробленим ремонтом вже виглядає ризикованим.
Reply
Тримати суми таких розмірів в гривні це... мммм... дуже казково.
>>Для прикладу квартири ще влітку були по 380.000 і забудовник оголошував "знижки та розпродажі" зараз менше 460.000 вже немає і то ще треба встигнути.
Ті ціни які забудовник оголошував влітку від 330.000 до 400.000 зараз перетворились на 600.000.Я не певен про якого забудовника і яке місто ви говорите... Але за 600 000 гривень можна знайти в Києві недалеко метро. Наприклад: http://build.kovalska.com/armyanskaya/ua/home/... )
Reply
2. Петропавлівська борщагівка мене щось не надихає хоча ціни дійсно класні (не знаю що будуть робити наші місцеві забудовники коли побачать таку "акцію" бо у нас тут почали будувати місцеві хмарочоси і цінники починається з 412.000 гривень при вигнаній в 50% коробці. Сам будинок обіцяють в 20 поверхів. І це в місті де проживає 50.000 населення! Більше того їх обіцяють аж чотири забабахати! Капец!)
3. Ну з приводу "згоріти" ціні я не знаю. В оранжеві часи мені, за мою хрущовку давали 30.000 зараз не більше 15.000...
4. Ну а депозит то штука гарна "заднім розумом". Коли вже час пройшов і нічого страшного не сталося....
Між іншим три місяці провисіли і продалися дві квартири в 407.000 гривень за 21.4 метри в будинку 2011 року будівництва.
Reply
Ну так до чого тоді взагалі то було?
>>2. Петропавлівська борщагівка мене щось не надихає хоча ціни дійсно класні (не знаю що будуть робити наші місцеві забудовники коли побачать таку "акцію" бо у нас тут почали будувати місцеві хмарочоси і цінники починається з 412.000 гривень при вигнаній в 50% коробці. Сам будинок обіцяють в 20 поверхів. І це в місті де проживає 50.000 населення! Більше того їх обіцяють аж чотири забабахати! Капец!)
А чим Борщагівка гірша якоїсь Троєщини чи Виноградару? А нічим реально принциповим. Ну хіба якщо мислити в перспективі 20 років, то на Троєщині може з'явитись метро і тоді вона може піднятись по престижності.
А загалом мені важко вас зрозуміти, як і осягнути ціни які ви наводите. Навіщо бодай цікавитись квартирами у 50-тисячнику це дуже важко сказати. Ну і ви взагалі нічого не кажете про те що це за місто. Як і не ясно чому по-вашому там ціни вищі ніж в Києві.
>>Ну з приводу "згоріти" ціні я ( ... )
Reply
Ніби від Яценюка так багато залежить...)
З ціною ситуація дивна. У Росії і Білорусі при падінні реальних доходів населення у 2015 р. на 4-5%, ціни на житло впали на 0-5% у Росії у рублях, у Білорусі на 25% у доларах. У нас при падінні реальних доходів на 22% ціни на житло у гривнях зросли на 60-70%, у доларах скоротилися всього на 15-20%.
Ціни впали значно менше ніж мали б за такої економічної ситуації і девальвації. Падіння було пом'якшене масовим виносом депозитів з банків і вкладанням у нерухомість, але як тільки дія цього фактору завершиться, на ціни чекає стагнація у гривні і продовження падіння у доларі. Думаю, у 2016 житла введуть значно менше і 2015 р. надовго залишиться піковим.
Reply
На Украине иначе. Половина заробитчан шлет мало девальвировавшие евро. За счет этого есть рост строительства в заробитчанских городах, особенно ярко это видео в ИФ.
Reply
Думаю что ситуация еще зависит от объемов ввода в предыдущие годы. В России и, особенно, Беларуси все прошлые годы вводилось в разы больше жилья на душу и, соответственно, рынок там более конкурентный и чувствительный к изменениям коньюнктуры.
Reply
Ви жартуєте? В Європі і Америці повно росіян заробітчан. Інше діло, що вони напевно не шлють валюту в Росію родичам.
Reply
На Украине работы мало и она очень плохо оплачивается. В РФ работы много и она лучше оплачивается, поэтому с Украины едут в РФ на заработки, а не наоборот. Из РФ едут за границу, чтобы больше заработать, но едут сравнительно мало, гораздо меньше процентно, чем из любого региона Украины.
Reply
Reply
И снова пропустили слово "массово", массово заробитчанствуют именно граждане Украины.
Reply
Reply
Так, від рівня корумпованості української влади дуже багато залежить.
Я відчуваю що у Заходу було/є/ще якийсь час буде бажання вкласти гроші в Україну. Що власне кажучи певною мірою й відбувається. Якоюсь мірою це бажання відкупитися, себто допомогти Україні не стільки покаранням Росії, скільки допомогою Україні.
При цьому чим нижчий у нас рівень корупції, тим більші інвестиції і тим більший від них результат. Себто менш корумпована влада приносила б Україні результат в квадраті.
>>З ціною ситуація дивна. У Росії і Білорусі при падінні реальних доходів населення у 2015 р. на 4-5%, ціни на житло впали на 0-5% у Росії у рублях, у Білорусі на 25% у доларах. У нас при падінні реальних доходів на 22% ціни на житло у гривнях зросли на 60-70%, у доларах скоротилися всього на 15-20 ( ... )
Reply
Leave a comment