Національний та мовний склад Як і більшості місць Донбасу, у Краснолуцькому районі чоловіки в 1926 р. відчутно переважали. На 1000 жінок припадало 1109 чоловіків. При цьому левову частку диспропорції давало шахтно-рудникове населення. У селах на 1000 жінок припадало 1029 чоловіків, у Красному Лучі - 1034, тоді як у промислових поселеннях - 1421. У промислових поселеннях теж все було дуже по-різному - у Штеровському заводі переважали жінки, тоді як шахтах №2-3 і №8/9 чоловіків було вдвічі більше ніж жінок.
Оскільки основний внесок у гендерний дисбаланс давали промислові поселення, то і на рівні національностей основний внесок давали саме індустріальні національності (росіяни і татари) з підвищеним відсотком недавніх мігрантів-чоловіків. І навпаки, у неіндустріальних національностей (українців і німців) навіть у такій донбаській глибинці переважали жінки. На 1000 жінок припадало чоловіків серед татар - 3491, серед росіян - 1246, серед євреїв - 1153, серед українців - 991, серед німців - 927. Середнє по району 1109.
Це призводило до того, що національний склад населення серед чоловіків і жінок відчутно відрізнявся, особливо у шахтних поселеннях. По Краснолуцькому району українці становили 55,3% серед жінок та 49,4% серед чоловіків. Росіяни - 39,4% і 44,2% відповідно. Татарами були 1,7% чоловіків та лише 0,5% жінок.
У шахтах це проявлялося ще більше, наприклад у Боково-Антрацитівському рудоуправлінні, поселенні з одним з найбільших % росіян у населенні (71,7) національний склад чоловічого і жіночого населення відрізнявся так:
У шахті №8/9, яка відзначалася найбільшою статевою диспропорцією (2067 чоловіків на 1000 жінок) цифри були такими:
Національний склад серед чоловіків та жінок по 14 шахтах, рудниках та заводах.
Кількість чоловіків на 1000 жінок у різних національностей в залежності від типу поселення. Тут видно що в українців і німців це співвідношення всюди нижче середнього, у росіян і татар вище. По надзвичайно високій перевазі чоловіків серед татар у "сільській місцевості", я зробив у попередньому пості припущення про наявність у складі сільської місцевості значної кількості промислових поселень з національним складом близьким до шахто-рудників. Красний Луч зовсім не схожий на промислові поселення, тут навіть росіяни та татари близькі до рівноваги.
Кількість чоловіків на 1000 жінок серед росіян у поселеннях району та частка росіян у населенні. Кореляції тут не видно.
Статевий склад населених пунктів.