шовінізму псто

Apr 09, 2013 12:51

Раніше я думав, що це лише в середовищі українських націоналістів прийнято називати себе "націоналістами", а ворогів - польських націоналістів - "шовіністами". А це, виявляється, взаємно.


Read more... )

нарите в нетрях, націонал-дебілізм

Leave a comment

hvylya April 9 2013, 14:50:20 UTC
психолог каже, що агресія дуже рідко буває з однієї сторони. Зазавичай вона двостороння, і навіть у справах геноциду також. Жертва та агресор стають такими досить випадково, і легко міняються місцями.
http://www.youtube.com/watch?v=ODqW5QXBrxA
Якщо взяти до уваги історію українсько-польських міжвоєнних відносин, то саме це ми і бачимо. Тому ваш пафос зрозумілий, але цілком недоречний. Була ескалація агресії з обох боків, і поляки далеко не безневинні янголи.

Reply

polar_bird April 9 2013, 18:28:32 UTC
дивлячись кого вважати "боками" :)

Reply

hvylya April 9 2013, 18:33:25 UTC
поляки та українці. І, треба заважити, що почали як раз не українці, тому що поляки були саме панівною нацією.

Reply

polar_bird April 9 2013, 18:39:11 UTC
тобто, члени Комуністичної Партії Польщі та Комуністичної Партії Західної України? ;)

відповідь хибна: більш-менш об'єктивно сторони можна було б назвати "польські націоналісти" та "українські націоналісти". хоча лише "більш-менш", оскільки за пол. націоналіста Пілсудського пол. націоналісти з Обозу народово-радикального сиділи в тюрмі в Березі, в той же час укр. націоналісти петлюрівці всіляко підтримували Пілсудського і шельмували ОУН.

а простому українському та польському селянину на Волині чи в Галичині жодна ескалація конфліктів була невигідна.

Reply

hvylya April 9 2013, 18:44:30 UTC
але, польський та український селянин за часів Польщі були в різних умовах. І це відчувалося на побутовому рівні.

Reply

polar_bird April 9 2013, 18:52:07 UTC
в значно менш різних умовах, ніж український селянин з Польщі та український селянин з УСРР.

поза тим відмінності стосувались передусім гуманітарної сфери: школи були переважно польські, на роботу брали зі знанням польської і т.д. це було дуже неприємно галичанам, але волинський селянин і до того був не розбалуваний Австрією: за Росії шкіл взагалі не було, та й українську навіть як предмет не викладали.

щодо землі - то була суттєва різниця між осадниками (ветеранами війни) і простими польськими селянами. осадників було відносно небагато.

тому відмінності в деяких випадках були, в деяких - ні. бувало й таке, що етнічно-українське село було багатшим за сусіднє етнічно-польське.

Reply


Leave a comment

Up