Мої сусіди

May 05, 2011 23:22

Зранку сонячно і по дорозі на роботу тепер більше ходжу пішки.

Мешкаю я недалеко від «представництва Росії при ЮНЕСКО» - тобто біля садиби посеред парку закритого для місцевої публіки. Користуючись особливим статусом території, там винаймають здебільшого нелегальних емігрантів з екс-СРСР, які працюють на будівництві. Гроші є - отже там іде ( Read more... )

Leave a comment

Comments 9

wlodek May 5 2011, 22:54:25 UTC
Сумно це все якось.

Reply


(The comment has been removed)

valya_zakhabura May 6 2011, 07:46:36 UTC
у цьому психологія заробітчан - шукати десь кращої долі, а не творити її в себе. Коли порівнювати скільки мої друзі, що мають британське громодянство отримують і витрачають нва комунпальні платежі та проїзд. То виходить що на продукти-одяг-розваги лишається стільки ж як у нас тільки в перерахунку на фунти. Просто у "далекому закордонні" платять чесно (переважно але всяке буває, особливо з нелегелами), там чисто й охайно...все. Це ВСЕ! То живіть тут і робіть охайно й чисто! Он полякам дозволитли працювати в Німеччині, тепер Поляки чекають на українців, які працюватимуть в Польщі... а в нас будуть вірмени, туркмени, китайці...

Reply

terrykoo May 6 2011, 08:30:45 UTC
Не все. Ще треба врахувати відносну "стабільність" роботи за кордоном. Пересічний заробітчанин є людиную переважно із сільським і дуже практичним складом розуму, рахує кожну копійку і відкладає.
Два-три роки тому серед моїх знайомих ходили розмови, що вїхньому Бучачі чи Коломиї вже можна заробити "на будовах" майже стільки, як у Франції, і не витрачатась на європейські квартплати, на їжу тощо. Але дуже швидко ситуація в Україні помінялась, робота знову зникла, ціни піднялись, реальна зарплата впала. Отже, і розмови про повернення якось стихли. Заробітчани це не просто шукачі кращої долі, це люди які зневірились що вдома може бути краще.

Reply

valya_zakhabura May 6 2011, 08:55:37 UTC
проблема ще в тому, що українці (мабуть це історично, чи що)не вміють консолідуватися (на 3-х 2 гетьмани, якось так)
Замість того щоб створювати сільсікі підприємства - будують доми, в яких потім не живуть, бо знов на заробітки і т.п. Так, в нас система державна жахлива - оббирають і обдирають. Але якби з розумом: одне село пече, друге сир варить, третє коней розводить, п'яте коци, плахти робить - не обібрали б. Може я помиляюсь.

Reply


riko44 May 11 2011, 05:10:06 UTC
До речi цiкаво що Зах. Європi (в серьому) нелегалам якось виходить легилізуватися рано чи піздно ... то там амністія, то ще щось ..

В США з 1986 року ніяких амністі не було, і нелегалів вже зібралось за 10млн ... є мексіканці яким по 25 років, живуть в США з 3 років (батьки перетащили) ходили в місцеву школу, а все ще нелегали. Хоч тіє Мексіки вони звсім не пам"ятають...

Але проблема настільки заполітизована, що ніякого рішення поки що не видно .

Reply


Leave a comment

Up